Dlostev

Poradíte, jako je to s finančími prostředky nutnými pro vstup na Ukrajinu?

Dobrý den,
za pár týdnu plánuji jet na nějaké dva až tři týdny na Ukrajinu, narazil jsem na stránkách MZV ČR, že při vstupu na Ukrajinu je nutné prokázat celníkům dostatečné finanční prostředky pro vstup na ukrajinu dle vzorce

Požadovaná výše finančních prostředků se počítá dle následujícího vzorce:

F3 = ((20 x Pmin):30) x (KD + 5), kde
F3 jsou dostatečné finanční prostředky,
Pmin je životní minimum stanovené na UA na osobu a měsíc.
KD je počet dnů plánovaného pobytu na území UA.
Upozorňujeme na skutečnost, že k délce plánovaného pobytu je třeba vždy automaticky přičíst dalších 5 dnů.

Příklad: Cizinec plánuje navštívit Ukrajinu na 7 dnů.
Dosadíme do výše uvedeného vzorce:
F3 = ((20 × 1 176):30) x (7 + 5) = 9 408,– UAH (tj. 389,– EUR).
Výsledek je výše minimálních finančních prostředků, kterými musí cizinec při vstupu na Ukrajinu disponovat.

Nikde jinde na internetu jsem však více informací k této skutečnosti nenalezl, proto by mě zajímalo jak to tedy s kontrolou dostatečných finančních prostředků je, protože pokud si to dosadím pro svoji cestu, tak mi to vychází na ty tři týdny vychází cca nějakých 20 000 korun a jelikož jedeme ve více lidech, tak by mě zajímalo, zda je nutné aby každá osoba touto částkou disponovala, zároveň mi přijde divné, že když je na Ukrajině běžný plat okolo 2000 UAH (cca 1500 kč), tak já jako cizinec mám prokazovat na 3 týdny že mám u sebe více jak 20 000 Kč.

viz. https://www.mzv­.cz/lvov/cz/vi­za_a_konzular­ni_informace/in­formace_pro_ob­cany_cr/infor­mace_pro_cesty_a_po­byt_na_ukraji­ne.html

Děkuji za odpověď a info

Původníé neotázka
Finanční prostředky pro vstup na Ukrajinu

Odpovědi
mosoj

Peníze musíš mít na úplatky. Celníci se o to postarají.

ivzez

MZV byste měl věřit.
Nebo se chcete nechat z hranice vrátit?

Zkuste si to ještě ověřit na ukrajinském zastupitelství,
ale podle mne byste se měli řídit informací MZV.

Luccil

Ahoj,
nevím jak dlouho to tam takto funguje, ale loni (tj. v roce 2017) jsem na Ukrajině byla. Na hranicicích po nás nechtěli žádné dokazování finančních prostředků ani úplatky. Dokonce to ani netrvalo tak dlouho při vjezdu. Horší při odjezdu, to jsme na hranicích Ukrajina-Polsko stvrdli v autě asi 6 hodin na místě.
Musím říct, že než jsme tam jeli, tak jsem prošla (nejen já, ale celá naše skupina) hodně webů o Ukrajině a samozřejmě také MZV ČR, ale tohle jsme buď přehlédli nebo to nebylo aktuální. Protože něco takového jsme vůbec neřešili.

jáára

Kamarád byl teď v Černobylu, byl to takovej malej zájezd. Zjistím co a jak. Jinak ty úplatky, to souhlasí…