Rokio

Finanční poradce projevil zájem jít se mnou v blízké budoucnosti na oběd. Kdo by měl platit?

Podle mě bych měl platit já, nebo každý si zaplatí půlku. Jak bych se s ním měl dohodnout?

S mým finančním poradcem panem M. se znám už několik let a máme stejnou školu. Oba máme maturitu ze stejné OA. Já mám ještě ale navíc 1,5 roku učňáku, který jsem ukončil se zdravotních důvodů a také proto, protože mě nebavila praktická výuka. Chodím k němu v průměru jednou za měsíc.

Jaký je váš názor na tuto problematiku?

zdroj obrázku: pixabay.com – Free-Photos

Nejlepší odpověď
annas

jiná odpověď

1. Jde o obchodní oběd?
„Kdo zve, měl by také platit. Pokud je zákazník na oběd pozván, měl by se o úhradu účtu automaticky postarat hostitel“.

2.Jídlo se známým?
„Rozdělit účet rovnoměrně, pokud budete platit podobnou částku. Jestliže je objednané jídlo a celková útrata jednoho mnohem dražší, pak je v pořádku platit zvlášť.“

S přítelem, kamarádem, nebo je to váš kolega? atd.

atd.

Podívejte se do odkazu, nevím, kdo z vás koho pozval, zda poažujete za obchodní schůzku, přátelskou atd.

Kdo zaplatí v restauraci účet?
http://www.tre­fitech.cz/kdo-zaplati-v-restauraci-ucet/

Další odpovědi
ivzez

jiná odpověď

Já bych projevení zájmu o společný oběd
vnímala jako pozvání na oběd
a platit by měl ten, kdo druhého pozval.

Možné je i to, že šlo o „neurčitý“ návrh (ve smyslu
„někdy“), že to nebylo míněno jako pozvánka.

Každopádně od finančního poradce bych to brala
jako návrh schůzky, na které mi bude chtít prodat
některý svůj nový objev (nějaký produkt).

______

Pokud by měli platit oba, pak každý svou útratu,
což nemusí být polovina celkového účtu.

Mc Merkurion

jiná odpověď

… na co máš finančního poradce, když chceš rozdávat rady ohledně financí ???