infant

Film Antikrist

Právě jsem měl tu čest zhlédnou film Antikrist od režiséra Larse von Triera. Film se mi opravdu líbil. Jen si nejsem jistý co tím asi tak básník chtěl říci.

Odpovědi
Wareg

Trier je režisér, který si ke mně svou tvorbou zatím nedokázal najít cestu natolik, aby zaujal. A „Antichrist“ není vyjímkou. Velmi skromné, co do počtu osob, ale svými výkony brilantní herecké obsazení. Dafoe je prostě kapacita, ale herecký výkon Charlotty Gainsbourg je prvotřídní. „Antichrist“ rozděluje diváckou veřejnost na dva tábory. Jedni milují, druzí opovrhují. „Chaos vládne“. Myslím, že režisérovi šlo hlavně o podání silně bizarního snímku s účelem šokovat, což se do jisté míry povedlo. Hlubokomyslný děj chybí, proto v něm nehledej nic světoborného.