Avatar uživatele
misus

FB............

k čemu vlastně je FB?... nějak to asi nechápu to tám mám pořáad cosik lajkovat a komentovat? příde mi to jako velká kravina... já moc na face nechodím, nwm co tam mám dělat :/... zy to znám pár lidí co jsou na něm pořád

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3387 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

FB patří mezi tzv. sociální sítě. Přítel tvrdí, že mezi asociální. Má své specifické "hry" a zábavy. Takže se účastníky neustále pokouší vtáhnout do děje, něco psát a reagovat na jiné přihlášené na FB atd.
Je to prostě zloděj času, pokud se do těchto praktik dá člověk vtáhnout.
Jsou lidé, kteří získají na kecání na sociálních sítích závislost a vydrží potom celé hodiny a dny sedět u počítače a "povídat si".

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jose1f

FB = facebook.
Když otevřeš svoji stránku na FB, tak můžeš na své "zdi" do pole, ve kterém je napsámo "Co se vám honí hlavou" napsat co chceš. Také tam můžeš přidat foto, video nebo otázku. Dále můžeš rozhodnout, kdo to bude vidět. Ti co to mohou vidět, ti mohou dát palec (to se mi líbí) nebo připsat komentář.
Když otevřeš opět svoji stránku, tak na své "zdi" vidíš to co napsali a dovolili ti vidět jiní (např. tvoji přátelé).
Když toto dáš dohromady, tak vlastně všichni tvoji přátelé vědí co tě baví, co děláš a jak se máš a zároveň i ty vidíš, co dělají a jak se mají oni.
Je-li to zajímavé čtení nebo ne, to záleží na inteligenci skupiny, do které jsi se zapojila, nebo kterou jsi vytvořila.
Např.: Jedeš na dovolenou a všechny nové fotografie vyvěšuješ hned na svou "zeď" a připisuješ k tomu svoje zážitky. Tvoji přátelé si to hned prohlížejí, dávají ti palce a připisují k tomu svoje komentáře. Tak jste celou dobu celá parta pohromadě u počítače, jako byste byli pořád spolu. Protože takových a ještě zajímavějších služeb je na FB víc, a protože se každý den děje něco nového, tak jste u počítače každý den od rána do večera, abyste nic neprošvihli. Nakonec z toho vznikne něco, čemu se říká závislost.
A je to!
Doplňuji:
P.S.
Odpovědi.cz jsou vlastně také takový specializovaný FB a můžeš si na nich také nepozorovaně vypěstovat velmi silnou závislost. Drogou jsou zde body. Podle stupně závislosti bych členy skupiny odpovědi.cz rozdělil na "pokročilý", "bronzový" a "stříbrný". Úplnými ztracenci jsou "zlatí".

Upravil/a: Jose1f

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ar

Prosím šlo by to přeložit do lidštiny. Nějak nerozumím jazyku tvého kmene.
Doplňuji:
To by mi tak ještě chybělo. Ne ne, tam já nepůjdu to je pro jiné.
Přesto díky za vysvětlení ocko

Upravil/a: Ar

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet