Nzdt

Poradíte, jak mám vyřešit, když nemůžu nastartovat Fabii I 1.4 16 v 55 kw?

Dnes se mi stala taková věc, chci nastartovat, točím točím a ne to chytnout. Nastartoval sem az s plynem na podlaze a vcelku s obtižemi to chytlo, ovšem když sem pustil plyn, chcíplo to, když sem pak nastartoval podruhe tak mi to chciplo az na krizovatce, cestou to škubalo a pri přidání plynu obcas nebyl výkon. Před par minutami sem skusil znovu, zahřátý motor a startuje normalně. Nejde za studena.

Odpovědi
Jiří Bohumil

Nejdřív zjisti, zda jsi nenatankoval nějaký sajrajt s vodou.
Jinak ale, u dešních aut, nejlíp zajet do servisu na diagnostiku. Přečíst „čítadlo“ a pak se uvidí. Může to způsobovat více věcí. Řízení palivového sytému, zapalování a další. U klasiky si s tím „koumák“ poradil, v současnosti už to ale bez diagnostiky většinou nejde.

cukrar

Diagnostika motoru sdělí info, které vlastník ani nepozná.

klob1

Seřídit, rozhozené zápalko. nebo poř. zkusit tlaky ve válcích. Spíš zápalko nebo palivo. Svíčky.