Meggie2

Existujou nějaké tipy na to, jak lépe spát a co dělat před spaním, aby se mi lépe spalo?

Odpovědi
marci1

Nepoužívat před spaním PC, mobil. Místnost ke spaní uklidit, vyvětrat, zatáhnout žaluzie, závěsy, pozhasínat a vypnout všechna světla a světýlka. Nemlsat. 😄

Disraeli

Těch tipů by bylo. Okrajově bych zmínil, že na internetu je k dohledání plno „počtařských“ triků souvosejících často s dechem (které mohou a nemusí fungovat… zakládá to většinou na soustřednosti apod., ale od toho existují lepší možnosti).

Na zklidnění a lepší spánek může pomoci heřmánkový nebo meduňkový čaj. Nebo njěaké bylinné směsy na relaxaci.
Studená sprcha přes spaním (třeba hodinu).
Optimální teplota v místnosti, jako i čistý vzduch, či příjemné vůně.
Žádný stres, nebrat starosti a nadmíru myšlenek do postele. Ukldinit se, uvolnit – tělo i mysl. Pak se relativně snadno usíná.

Meditace před usnutím, nebo nějaké relaxační techniky. Fungují spolehlivě. Vyčistí se mysl, tělo se uvolní a prostě usneš. Existují metody/techniky na astrální cestování – můžeš je zkusit, když budeš ležet. Nemusíš se pokoušet o astrální cestování, jsou to de facto zklidňující techniky a když budeš v pohodlí ležet, tak vlastně nakonec spíš usneš – hlavně pokud budeš chtít (protože tyto techniky natolik uvolnňují, že usnutí je velmi snadné)… Stačí vyhledat http://www.acld­.mysteria.cz/ac­.htm

Omezit přes den cukr, kofein (alespoň přes spaním a veřer), některá nezdravá jídla atd.
Naopak ale existují i jídla a pití pro lepší spánek (které si můžeš dát klidně těsně před spaním). Snadno vyhledáš https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=potraviny+pro+lep%C­5%A1%C3%AD+sp%C3%A1nek&c­lient=firefox-b-d&sxsrf=AJOqlzVne­wYAcrl9GUPpCE­Si02Jfgnkz1g%3A167750291­2215&ei=wKn8Y7PkDL­2Fxc8P7qK_uAk&ved=0a­hUKEwizxMSp4bX9Ah­W9QvEDHW7RD5cQ4dUD­CA4&uact=5&oq=po­traviny+pro+lep%C­5%A1%C3%AD+sp%C3%A1nek&g­s_lcp=Cgxnd3Mtd2l6LXNlcn­AQAzIHCAAQDRCAB­DoKCAAQRxDWBBCwA­zoGCAAQBxAeOgY­IABAeEA1KBAhBGAB­QsQZYiw9gzBBo­AnABeAGAAf4Bi­AH-CJIBBTUuNC4xmA­EAoAEByAECwAEB&scli­ent=gws-wiz-serp
Žádný mobil ani nic podobného před spaním (PC, TV,…). Lepší je kniha nebo nějaká jiná aktivita. Meditovat můžeš třeba i před spaním – ne v posteli (před usnutím), ale například než půjdeš do postele.

Mít fyzicky namáhavý den. Pokud člověk například posiluje, sportuje, cvičí, celý den je na nohou – a má nějakou fyzicky namáhavější práci/činnost, tak pak zrpavidla není vůbec těžké zalehnout a během chvíle usnout.
Naučit se to. Je to taky zvyk a přístup. Umění usnout a ovládat to, jak kdy a kolik spíš (zkus se třeba naučit spát polyfázově – pak se budeš muset chtě nechtě naučit ovládat svůj spánek a jeho režim); jak/kdy usnout, jak/kdy vstát a třeba i pravidelně.

Filip84

Ano: spi nahá!

Já spím nahý celý život (ještě do pelechu se budu strojit, ne!? 🙄), a až teď jsem, docela náhodou, narazil na článek, že to má spoustu rozličných benefitů:

https://www.i­receptar.cz/zdra­vi/proc-spat-nahy-30000224.html?ut­m_source=denik­cz&utm_medium=ex­ternal_box&ut­m_campaign=ex­change_traffic

A baby zvlášť, baby jsou s to na sebe naházet takové pakoniny, i do pelechu, to je jedno, jsou schopné spát s podprdou, prosímtě! Nic, vysvléct a spát nahá.