Rosie007

Existují stánky nebo knihovny kde se dozvíte něco o určitém člověku??

Chtěla bych zjistit něco o svém dědovi vůbec ho neznám a ani o něm niv nevím… prý žije ale táta o něm nechce vůbec mluvit existuje nějaké místo???

Odpovědi
Orange

Asi nějaký oficiální úřední orgán, ale přesně netuším.

tazalka

Asi bych postupovala jako při tvorbě rodokmenu, čili zjisti z rodného listu otce nebo oddacího listu dědy jméno,rok narození, místo narození a případně další údaje (čím více, tím lépe) a pak se hledá v archivech, matrikách. Na internetu o dědovi nejspíš informace nenajdeš, jedině, že by byl „internetově aktivní“, případně podnikatel a byl v rejstříku firem apod.

Conchus

Z rodného listu tvého otce zjistíš nacionále o tvém dědovi a pak navštívit matriky, ale kde aktuálně bydlí už těžko, snad podle tlf seznamu, má-li pevnou linku.