dust8

Existují nějaké konkrétní vnitřní bezpečnostní kamery, jež fungují přes wifi a jedou i na baterie pro systém Windows 7?

Jde mi o to, abych mohl na druhém LCD monitoru sledovat pohyb příchozí babičky v kuchyni, která sní cokoliv vidí a klidně se přejídá. Je dost unavující ji pokaždé chodit kontrolovat, když přijde třeba 10×-20× denně. Rád bych třeba dál sledoval film jedním okem či hrál hru a druhým okem sledoval obraz z kamery, abych viděl, co tam robí v kuchyni. Jde mi jen o tohle. Jinak nikoho dalšího šmírovat nehodlám. Tohle je jen pro vlastní dobro babičky a zbytku rodiny. Jedla by i cukr z cukřenky, no.

Většina vnitřních či venkovních kamer funguje přes smartphone a tablet na systému android. To já ale nechci. Chci to vidět a ovládat přes PC a Windows 7. Bohužel potřebuji, aby to nemuselo mít nutnost připojení napájecího kabelu, ale aby se to dalo používat i přes baterie.

Vidím to tak, že by se kamera zapnula mým pokynem v PC jen v situaci, kdy vím, že přišla babička. Je to vůbec takto možné?

Nejlepší odpověď
anonym

kamera je nesmysl, zaměstná někoho kdo bude muset dávat pozor a vše kontrolovat … daleko jednodušší a spolehlivější by byl časový zámek, který by uměl odemknout na míru vytvořenou skříň pro vestavěnou lednici a to pouze pokud jsou splněny dvě podmínky 1. je zadán platný osobní kód a současně, 2. tento kód nebyl k otevření lednice použit nejméně po dobu 120 minut od dané chvíle. Pokud jedno z toho splněno není, skříň vestavěné lednice se buď vůbec neodemkne nebo nadlimitní přístup zaloguje za účelem pozdějšího přezkoumání a podrobení dané osoby kárnému řízení 🙂

Potřebujete k tomu ale vestavěnou lednici aby se uzamykatelná zkříň kolem ní dala vytvořit na zakázku, pak potřebujete elektronickou klávesnici pro zadávání identifikačních kódů (stačí takováto jednoduchá membránovka za necelých 20 korun https://www.a­liexpress.com/who­lesale?catId=0&i­nitiative_id=SB_201­90827224220&o­rigin=y&SearchTex­t=Membrane+Swit­ch+Keypad&swit­ch_new_app=y ) a řídící jednotka Raspberry PI ZERO za 300 kč která bude přístupové kódy a jejich četnost evidovat …, pokud tedy máte už vestavěný typ lednice nemuzelo by to být ani moc nákladné.

Jen si tedy vůbec nejsem jistý, zda to i splní zamýšlený účel nebo babičku prostě jen naštveš a ta tě vydědí 😁

Další odpovědi
Edison

Účel je Tvá věc. Kamera pošle streram na danou adresu. Co se s tím děje pak je docela jiná věc a to daného SW. Pravděpodobně by to chtělo v tom jednodušším případě, nějaký ten NAS a na něm nainsdtalovaný SW. Případně přímo nějaký SW pro daný OS.

aliendrone

No tak bábě dejte nažrat, ona pak cukr vyžírat nebude, co je na tom za potíž? Tywoe hrdlit se kvůli troše žvance… :(

Takových kamer jsou mraky – zajdi na alzu nebo czc a dej vyhledat „wifi ip kamery“, potřebné další vymoženosti zadej v podrobném filtru.

Edison

Aliendrone, kameru evidentně má. Jen neví, jak s tím zacházet.