Existují dietní chipsy?

Nejlepší odpověď
annas

Ano. U nás ve zdravé výživě prodávají bezlepkové, teď je nemám doma, takže nevím výrobce.

Jsou např. z hrachové mouky, špaldové, s černým sezamem, chilli, semínkem, s indickým kořením, čočkoum mákem atd. Nejméně 10 druhů.

Dobré jsou i cibulové kroužky, ale jsou klukuřičné bezlepkové i z běžné moouky. Nebo kukuřičné chipsy. pikantní

Jsou moc dobré, hlavně zdravé. Zkusím se podívat, nenajdu-li na netu výrobce.

Jinak doplním, až půjdu do obchodu.

U nás jsou vyprodané, ale našla jsem jedny na netu, které jsou ochutnala, ale ty z načeho obchodu jsou lepši.

Složení chipsů z odkazu. Ale měl jsem s chilli.

Hrachová mouka 86%, mák 7%, řepkový olej, kukuřičná mouka, mořská sůl, karotka, dextróza, cibule, kvasničný extrakt, petržel, směs koření.

https://www.griz­ly.cz/yeschips-hrachove-s-makem-80-g?gclid=CjwKC­Ajww6XXBRByEi­wAM-ZUIPp3Q3AmJug­GDwVwujzSqAL1I­uo56JXmGvL0k2­aVIfIrbksjLjJwqxoC­XxsQAvD_BwE

Další odpovědi
Drap

Určitě, třeba mrkvové a podobné nápady. Jestli jsou ale i k jídlu, to opravdu netuším.

marci1

Existují. U nás jsou v oblibě kokosové. 🙂
http://www.ba­zalkahk.cz/zbo­zi/bazalka/po­traviny-orechy-seminka-susene--orechy-orechy-jednodruhove/2046-kokosove-chipsy-bile-150-g-bio-country-life/

nyjono

Nevím, jestli jsou přímo dietní, ale mně chutnají celerové a z řepy s příchutí chedaru. Jsou bez lepku. Běžne v Tesco.

mosoj

Ano, ale jíst se nedají.

anonym

I ty zeleninové chipsy, přesto že se snaží předstírat dietnost obsahují obrovské množství nasycených tuků, … stačí se podívat do složení, pokud najdete nějaké, které tyto tuky obsahují v minimální míře, například Crusti Croc Tortilla Chipsy z lidlu mají nasycených mastných kyselin jen 2%, to není špatná hodnota, samozřejmě ale i tak se o zdravou potravinu nejedná, i když odstraníte škodlivou složku tuků, stále jich je tam celkově 20% a k zbytek jsou ve značné míře už jen sacharidy.