Míša11

Existuje zámek který projde 3 mm dírou?

Dobrý den, potřebuji zamknout tyč, která má na konci 3mm díru. Potřebuji zámek, nebo vymyslet něco co dírou projde a tyč budu moci zamknout. Kdyby někoho něco napadlo, budu moc ráda.
Děkuji za odpovědi

Odpovědi
aevul

Pochybuju, že takový zámek existuje, resp. jeho cena bude, vzhledem k nutným materiálům, mimo přjatelnou cenovou hladinu běžného spotřebitele. Nemůžeš na ní (nechat) navařit očko větší?

Drap

3mm je poměrně málo. Myslím, že je to poměrně snadno překonatelné. Vyrobil bych přípravek, z kterého by byl vysunut ocelový čep o síle takové aby se vešel do díry 3 mmm a přípravek přimčel v jiném místě k pevné části. 3mm jde ale většinou ulomit, čím delší, tím snáze se ohne. Takto když nevidíme problém, dost stanovit nějaký postup. Nevíme, za
da se bude zamykat zvenku , či zevnitř, zda je tyč na konci dostatečně dlouhá a spoustu jiných detailů.

Lotr2008

Já jsem jednou zamkl svoje kolo a stejně mi ho ukradli, zámek není jistota.

Dochy

Takže Ti nejde o zámek ale o třmen u vysacího zámku?¨
Dělají sa malé zámečky s očkem z drátu cca 2–3mm, používají se třeba u poštovních schránek (pokud nemá zámeček vestavěnej) nebo třeba pro zamykání zipu u stanu. Ale bezpečnost holt není moc vysoká – a ani to není třeba, jak stan tak tu schránku lze vcelku bez problémů vyloupit i bez poškození toho zámečku. Viz třeba:
https://www.ku­til.cz/zelezar­stvi/zamky-a-kovani/zamky/visaci-zamky/bezpecnos­tni/zamek-visaci-mosaz-3-klice/
(2,8mm – zjevně existuje, akorát ho nemaj 😉 )
https://www.o­bi.cz/visaci-zamky/satos-visaci-zamek-forman-fe-25-mm/p/3274479

(3mm)

asi bych se ptal různě po železářstvích, nebo těch „zámečnictvích“ co bejvaj po různu ve většině obchoďáků

Darcy

eskapáska 😂