Kepler

Existuje slovník, který by se dal uložit na SD kartu v telefonu?

Myslím jako elektronickou obdobu tištěných slovníků. Konkrétně se mi jedná o něměcko-český a česko-německý.
Chytrý telefon nemám a ani nechci, karta je 8 GB.

Nejlepší odpověď
independent

Asi jo, já mám ofline aplikaci anglicko -český slovník a lze ho přesunout na SD kartu.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Vyměň „blbý“ za „chytrý“ s OS Androidem a nainstaluj z GooglPlaye třeba „Překladatel konverzace“. Není to sice se slovníkem offline, ale Wifi je dnes skoro všude a kde není, máš data. A nemusíš nic listovat a hledat, je možno přímo napsat, nebo i zadat hlasem a opět Ti to ihned napíše v překladu, případně i vysloví ve správné výslovnosti. A nejen slovíčka, ale celé fráze a věty. A možnost konverzace ve snad 30-ti různých jazycích. (Možná i víc, nechtělo se mi to počítat.) 🙂
Mám ho už skoro 2 roky a doporučuju.
Je dnes hloupost „šprajcovat“ se chytrým mobilům a „zavrhovat“ je „ze zásady“ (usuzuji z Tvého výroku … a ani nechci).
Možnosti které poskytují dalece přesahují možnosti klasických tlačítkáčů.
Záznamník, úkolovník, čtení e-knížek, na sluchátka i hlasité poslouchání audioknížek a muziky v mp3, rádio, záznam zvuku, focení a prohlížení fotek, natáčení a prohlížení videí, zdarma komunikace s obrazem ve skype a mesengeru, ty překladače, jízdní řády, různé atlasy, mapy, navigace, e-maily, „brouzdání“ na netu a.t.d., a.t.d.
A cena 2–3 tisíce, za kterou už dostaneš velmi slušné, je za jejich služby, mimo to klasické telefonování a SMS „pakatel“.
A vše to máš kdykoliv v kapse a k okamžitému použití.

Alesh

Záleží, co tam máš za OS a co na něm lze spustit, možná by ti mohl pomoci odkaz níže.

Zdroj: http://www.ko­di.cz/cz/downlo­ad.xhtml

anonym

Abys na telefonu mohl něco takového spustit musí mít operační systém nebo alespon běhové prostředí pro aplikace JAVA jako doplněk firmwaru – to je naprostý základ, který teprve umožňuje vůbec nějak rozšiřovat základní funkcionalitu dodanou výrobcem o vlastní aplikace.

Pokud telefon není schopen spouštět aplikace žádného typu pak zřejmě tento jinak jednoduchý a na libovolném android telefonu snadno splnitelný požadavek splnit nepůjde. Zkus upřesnit o jaký telefon přesně se jedná (jaké má přesné typové značení), pak bude možné dohledat zda umí alespoň to běhové prostředí java aplikací pro které by se něco možná ještě sehnat dalo – v té době nebyly online data operátorů tak obvyklá, takže v podstatě všechny slovníky pro toto prostředí byly offline.

Kepler

Bohumile, já fakt internet v mobilu nepotřebuju, na to moje telefonování mi stačí hloupý mobil. Ten slovníček v mobilu by mi pomohl jednorázově – v létě chci cestovat do Německa na několik dní a kvůli tomu si chytrý telefon kupovat nebudu. Asi to vyřeším klasickým kapesním slovníčkem.

Kepler

Alesh: asi jsi nečetl doplnění otázky, jde mi v podstatě o e-knihu, mám telefon bez OS.

independent

Aha, tak já to asi nedočetl také.

independent

…a ten mobil má čtečku el. knih?

Kepler

Ne, ale doufám, že by se to dalo vložit do poznámek, jako úložiště textů. Vůbec ale netuším, jestli by to šlo. Telefon je Alcatel onetouch, „Blbý“ telefon – véčko. Nějakou aplikaci na e-knihy to nemá.

Alesh

Nějaký OS to musí mít, jinak by to nefungovalo, já mám Nokii taky bez OS a leccos na ní lze spustit. Co máš za telefon?

Kepler

No, OS to nemá – viz výše. Tudy asi vláček nejede.

Alesh

co máš za telefon? co podporuje za formáty?

independent

…asi to nepůjde, ale mobil mít nemusíš stačí tablet nebo čtečka

independent

já taky kdysi strašně nechtěl internet, až v roce 2000 jsem si to rozmyslel a teď lituju že jsem ho mohl mít dřív