Saskatchewan

Existuje program, který určí nejčastější barvu v obrázku?

Rastrový obrázek se skládá třeba jen z pěti barev (není to fotka). Do tohoto programu bych ten obrázek nahrál, a program by spočítal pixely určitých barev a vyhodnotil, která barva je v obrázku nejčastější. Případně by vypsal všechny barvy, které obrázek obsahuje. Existuje takový program?

Nejlepší odpověď
Vojta24

říká se tomu barevný histogram https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Barevn%C3%BD_his­togram – graf poměrového zastoupení barevné škály – špičky tohoto grafu pak představují nejčastější barvy v obraze.

Histogram získáš třeba v grafickém editoru GIMP. Menu Okna->Dokovatelná->Histogram a zde pak jen přepneš roletku na režim zobrazení grafu RGB.

Další odpovědi
Schluker

Ano, existuje. Napriklad tento:

http://mkweb.bcgsc­.ca/color-summarizer/?

Jde tedy o instrukce pro prikazovy radek, ale melo by to fungovat.

Dochy

umí to některé pokročilejší grafické editory (mají to jako takovou víceméně vedlejší funkčnost) A samozejmě si to můžeš sám jednoduše implementovat pokud zvládáš alespoň základy jakéhokoli progr. jazyka