joe779

Existuje někde na planetě Zemi místo, kde je anarchie / neplatí právní zákony?

Ne, není to vtip, hodně by mě to zajímalo. Co např. takový Sealand, Liberland apod.? Může si někdo založit nějaký takový mikrostát? Jak je vůbec možné, že tyto mikrostáty stále existují a jsou “respektovány”? A co volné moře (mezinárodní vody)?

Odpovědi
Jiří Bohumil

Občas se mi zdá, že nemusíme chodit daleko.:-(

Kepler

Ty jmenované státy nejsou mezinárodně uznány, ale možná tam nějaký právní systém mají. V mezinárodních vodách platí námořní právo. Tak možná na dně těhle vod, i když si nejsem jistý, jestli to námořní právo neplatí i tam.

maschin

Nedávno jsem četl, že kdyby v Yellowstoneském národním parku došlo k vraždě, tak by nebyla právně postihnutelná nebo něco v tom smyslu.

led

Okrem právnych zákonov, jestvuje aj tzv.zvykové právo, nepísané právo, napríklad v kmeňoch kdesi „mimo civilizácie“
Na volnej vode (medzinárodné moria, ktoré nie sú súčasťou žiadneho štátu) platí okrem medzinárodného námorného práva, práve aj zvykové právo.

Cenobita

Tipuji to na: DEU, GER, Německo, Reich, dříve: NSR + NDR

joe779

Ale de facto nejsou na území žádného státu (= v zemi nikoho). Může je tedy někdo “ovládat”, či ne?