VampGirl

Existuje nějaký přípravek, kterým bych v zimě mohla chránit řetěz kola?

Občas jezdím na kole i v zimě a tak bych potřebovala poradit nějaký přípravek, který by chránil řetěz kola před posypovou solí – před reznutím. Děkuju za rady.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

V nouzi cokoli mastného.

Další odpovědi
irij

Vazelína, Olej, silikonový olej.. je jich řada.

mosoj

Motip PTFE. Mazivo na bázi teflonu s přidavkem MVCI bez silikonu. Specielně určený pro ochranu a mazání řetězů a syntetických materiálů. Má vynikající mazací a ochranné vlastnosti proti rzi v rozmezí teplot – 50oC – 200oC.

www.motip.com

Na druhém místě bych použil ten W 40.

Svou úlohu ale splní dobře téměř jakýkoliv olej. Silikonový tolik nešpiní.

jendahun

Olej WD – 40.Je trochu dražší, ale vyplatí se.