Avatar uživatele
aliendrone

Existuje nějaký nástroj na povolení zarezlých holandrů?

Znám a mám různé vercajkové vychytávky. Skvělá věc je např. tohle: https://www.youtube.com/… anebo tohle: https://www.youtube.com/… , obojí vercajk ušetří nezřídka DOST času a hlavně zlobení. Jenže ani jedno z toho (a ani nic jiného co znám) mi nepomůže k povolení zarezlého holandru (např. u brzdového potrubí). Očko/ořech nenasadím (leda bych říznul trubku), plocháč je o ničem (ze šestihranu leda udělám kulatinu, když pořádně zabejčím). Znáte někdo nějakou vychytávku?

BTW - "holandr" je spojovací šroubení NA potrubí (ať již převlečná matice či šroub do díry kolem trubky), typicky brzové potrubí u aut apod. ;) :)

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Alesh před 112 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

A WD jsi tam nastříkal?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Když nepomůže WD a trochu času, tak už asi nic. Pak mě ještě napadá čistě teoreticky nahřát tu matku švajcem, ta se roztáhne a pak by to mohlo jít.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

WD a poklepat dvěma kladivy. Pak jde povolit (klíčem, nebo hasákem, druhým podržet proti).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Čecho_slovák

Je další možnost: polit matici brzdovou kapalinou.
Nebo zkus: http://www.dovavanik.cz/…

Upravil/a: Čecho_slovák

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Já mám šestihrané očko s výřezem pro trubku. Je to silnější klíč. Dříve jsem to potřeboval pro Š120.
https://www.boukal.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
aliendrone

cukrar>>> JO, tohle by mohlo pomoci, díkes za tip. Oček mám mraky, už běžím pro flexu! :)

Avatar uživatele
led

bicyklová reťaz (netreba celú) upevnená na jednom konci k rukoväti (napríklad trubke a podobne) mnohým známe ako kľúč na olejové filtre. Voľný koniec prevlečieme cez priestor okolo hranatej hlavy skrutky a stiahnutím k rukoväti vytvoríme kľúč, teraz už bude záležať od vašej šikovnosti a sily. doporučujem nekvapkať žieravinu z úst na hlavicu skrutky, nastala by nenávratná deštrukcia

Avatar uživatele
aliendrone

led>>> Ó ikonická představitelko krásy a všech hříchů s ni spojených, to tedy ZÍRÁM! :o :)
Být to odpověď, tak dám nominaci! A to i když můj problém bicyklový řetěz neřeší (jde mi spíš o velikosti klíčů 7-12max [holandry brzdových potrubí], na to je řetěz bicyklu moc velký), tak už jen za ZNALOST takové věci, jakým je řetězový povolovák na olej. filtry... prostě NECHÁPU, jak se k Vám taková vědomost dostala? :o

Hluboký respekt, většina žen ani netuší na kterou stranu točit, když chtějí něco povolit. ;) :D :D

Avatar uživatele
led

Jestvuje rezort, kde nezáleží na pohlaví aby ste sa naučil a dokázal vyrábať praveký pästný klin, stredoveký luk, znefunkčniť samopal aby strieľal a nezabíjal a aj dokázal predstaviť človeka budúcnosti a prototyp aliendrona. Tak...

Avatar uživatele
aliendrone

Tak jasně že se použilo WDčko. Před první aplikací pečlivě bordel drátěným kartáčem odrbán, ofoukán stlač. vzduchem a před pokusem o vyšroubování minimálně 1x stříknuto a to 24 hod předem. (kámoš říká, že ještě jednou, než šel spát a pak ještě jednou ráno, tudíž celkem 3x, ale u toho jsem nebyl, ale věřím mu, venkoncem jde o jeho plečku).

Keplere, nejde o matici, ale o šroub přes brzdovou trubku zašroubovanou do brzdového prasete. Tam asi žádné zahřívání moc nepomůže.

Mě jde o to, JESTLI neexistuje nějaké udělátko (něco jako "dělitelné očko"), které by jednak mohlo přenést větší sílu k povolení a druhak zabránilo ohoblování šestihranu. Když to nepůjde povolit a urvu to, tak jsem na tom stejně, jako když to nepovolím a upajcnu trubku, no, ale s takovým "děleným očkem" či jinou bejkárnou bych měl větší šance na povolení.

Avatar uživatele
Kepler

Aha, tak to neporadím. Já bych do toho pořádně jebnul.

Avatar uživatele
podger

Sikovky a hasák. Když to nejde silou, půjde to větší silou. Holendr samozřejmě může prasknout, musíš být připraven ho vyměnit. To platí v topenařině i v brzdařině

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava