Alesh

Existuje nějaký blokovač reklamy do FF, který prohlížená stránka nedokáže detekovat?

Používám Adblock a problém je, že webové stránky dokážou detekovat jeho aktivitu. Přitom bych laicky řekl, že by mělo jít udělat blokovač, který simuluje, že reklama běží, ale ve skutečnosti ji uživatel nevidí. Neexistuje nějaký takový sofistikovaný nástroj?

Odpovědi
still

Nevím o takovém nástroji. Já používám ve Firefoxu kombinaci AdBlock + uBlock + Greasemonkey, přes který spouštím vlastní scripty pro stránky, na kterých chci zamezit detekci AdBlocku.

ivzez

Přestože AdBlock nepoužívám, mi některé weby
hlásí, že jej používám, a žádají mne o jeho vypnutí*).
U těch mi pomáhá zakázat jim JavaScript.
(Toto je použitelné jenom tam, kde jej nepotřebuji.)

Reklam se zbavuju editací souboru Hosts, v němž mám několik desítek
nejčastějších zdrojů reklam (např. GoogleAdsense v souboru Hosts „odfiltruje“
přes třetinu reklam), místo reklam se mi poté zobrazuje jen prázdné místo.
Ovšem chce to používat „s rozvahou“.

*)
Nevím, jak weby zobrazování reklam sledují, odhaduji to na „počítadla třetích
stran“. Proto by podle mne bylo obtížné (ne-li nemožné) takový doplněk vyvinout.

Vypnutý JavaScript zabrání pouze zobrazení „hlášek“, nikoliv sledování.