kurec

Existuje nějaké sklo, přes které jde vidět, avšak UV záření skrz něj neprojde?

Nejlepší odpověď
Kepler

Většinu UV záření pohltí i silnější obyčejné sklo, tzn. ve skleníku se prakticky neopálíš. Jinak přehled skel je zde: http://www.ra­movani.eu/sklo/

Další odpovědi
Klaproth

Běžné sklo naprostou většinu UV záření pohltí. Existují i speciální skla, která UV pohltí ještě více (UV fotografické filtry, UV brýle apod.).

Peter K.

Obyčajné sklo by malo mať túto vlastnosť, aj podľa wikipedie o skle:
„Sklo je transparentné (priehľadné) pre viditeľné svetlo (existuje aj nepriehľadné sklo). Obyčajné sklo neprepúšťa svetlo o vlnovej dĺžke nižšej ako 400 nm (ultrafialové svetlo), pretože obsahuje prímesi, napr. sódu (uhličitan sodný).“

Zdroj: https://sk.wi­kipedia.org/wi­ki/Sklo

mosoj

Přes každé obyčejné sklo UV neprochází!! Za oknem se neopálíš. Pokud chceš aby UV procházelo musí se kupovat speciální sklo pro toto určené.

Na správný skleník se používá skleníkové sklo, které UV záření propouští.