fyziq

Existuje nějaká letecká mapa, která je pod rok 1950?

Leteckou mapu z roku 1950 jsem našel, jsou i starší?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Nejstarší je Ortofotomapa 1938 – ale zde je dostupná jen pro Prahu:
 http://mpp.pra­ha.eu/Ortofoto­Archiv/default­.aspx

zzzz: Celá republika ze začátku 50. let je tady: http://kontami­nace.cenia.cz/

Další odpovědi
zzzzz

Nevím, ale mohl by si prosím tě na tu z roku 1950 dát odkaz, také bych se ráda na ni podívala.

Předem dík.
Doplňuji:
Pepo ta je super dík moc:-)

setapouch

Letecké snímkování je daleko starší, používalo se už za druhé světové války (a nejspíš i dřív), takže letecké mapy určitě existují. Spíš je otázka, jestli jsou dostupné a jak velkou plochu a jaké území zabírají.

abendsbrot23

Leteckou mapu, starší než je ta z 50. let, na internetu v digitalizované podobě asi nenajdeš (pokud se bavíme o celé ČR). Pokud existují starší letecké snímky než ty z mapování v 50. letech, tak je najdeš snad někde v archivu na příslušném krajském úřadě či na bývalém okresním úřadě, odkud se tyto materiály při rušení okresů stěhovaly na příslušný městský či krajský úřad.
Doplňuji:
Otázkou je, za jakým účelem to potřebuješ a jestli ti někdo do těchto archivů dá přístup.