Vojtěch15

Existuje nějaká kniha, která popisuje kompletní mytologické dějiny Řecka?

Abych to upřesnil. Nehledám knihu Staré řecké báje a pověsti od Eduarda Petišky. Já hledám něco jako historický spis, který popisuje mytologické dějiny měst, států atd.. Původně jsem myslel, že Herodotos něco takového napsal ale ne. Zkrátka hledám historiografii mytologického Řecka jako je založení Mykén, útok Heraklovců atd… Nechci žádné příběhy bez návaznosti, já chci posloupné mytologické dějiny.

Nejlepší odpověď
annas

Kdysi jsem si v Klubu čtenářů koupila knihu Prométheus, autor Franz Fühmann.

Autor zpracovává řecké báje o vzniku světa, – Titáni, jejich vzestup a svržení bohem Diem, atd.

Zkuste se podívat do archivu, stejná otázka, ale i podobné se opakují.Třeba se dovíte víc.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=%C5%99ec­k%C3%A1%20myto­logie%20

Určitě najdete i jiné knihy, když se podíváte do veřejné knihovny. Také v antikvariátu se dá leccos najít.

Další odpovědi
led

Askúste si vyhľadať
N. A. Kun – Legendy a mýty starého Grécka: Starogrécky epos

Edison

Existuje. Míval jsem takovou v knihovně. Jako dítě jsem ji miloval. Už ale ani nevím, jak se jmenovala. Něco jako Staré řecké báje a pověsti, nebo tak nějak. Byla s úžasnejma kreslenejma ilustracema.