bolak

Existuje nějaká alergie na čistejch vzduch?

Když člověk žije celej život ve městě, ve smogu, prachu, prostě znečištěným prostředí a na starý kolena ho vyženou někam do hor, kde je čistej vzdoušek, tak že by se na to nedokázal adaptovat a dusil se?

Nejlepší odpověď
marci1

Alergici, kteří žijí ve městě a odjedou na nějaké „vyšší hory“, mají opravdu s tak čistým vzduchem problém. Mají problémy s dýcháním a jako kdyby nemohli popadnout dech.

Další odpovědi
KalonCZ

Spíše by mu to prospělo.
Doplňuji:
Já sám jsem alergik, žiji ve městě, kde jsem obklopen chemickými závody a silnicemi, ale na čerstvém vzduchu (nehledě na nadmořskou výšku) zaznamenávám změnu. Jako kdyby měl každý z nás v sobě zakódován čerstvý vzduch jako výchozí a vracel se k němu.

Ta změna, již někdo může pociťovat, může být zapříčiněna rozdílným tlakem vzduchu (čím výš, ním je nižší) nebo řidším vzduchem. V zimě, kdy se asi nejvíce cestuje na hory (a sněží tedy), mohou města zakoušet inverzi vzduchu, v tom případě hraje další roli rozdíl teplot vzduchu (beru to jako doplňkový faktor).

Dochy

Alergie asi ne, ale problémy mít může – je to změna.