Avatar uživatele
bolak

Existuje nějaká alergie na čistejch vzduch?

Když člověk žije celej život ve městě, ve smogu, prachu, prostě znečištěným prostředí a na starý kolena ho vyženou někam do hor, kde je čistej vzdoušek, tak že by se na to nedokázal adaptovat a dusil se?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, gagaga, klob1 před 3905 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Alergici, kteří žijí ve městě a odjedou na nějaké „vyšší hory“, mají opravdu s tak čistým vzduchem problém. Mají problémy s dýcháním a jako kdyby nemohli popadnout dech.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
KalonCZ

Spíše by mu to prospělo.
Doplňuji:
Já sám jsem alergik, žiji ve městě, kde jsem obklopen chemickými závody a silnicemi, ale na čerstvém vzduchu (nehledě na nadmořskou výšku) zaznamenávám změnu. Jako kdyby měl každý z nás v sobě zakódován čerstvý vzduch jako výchozí a vracel se k němu.

Ta změna, již někdo může pociťovat, může být zapříčiněna rozdílným tlakem vzduchu (čím výš, ním je nižší) nebo řidším vzduchem. V zimě, kdy se asi nejvíce cestuje na hory (a sněží tedy), mohou města zakoušet inverzi vzduchu, v tom případě hraje další roli rozdíl teplot vzduchu (beru to jako doplňkový faktor).

Upravil/a: KalonCZ

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Alergie asi ne, ale problémy mít může – je to změna.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek