dudu

Existuje něco jako deformace z povolání a může být tato považována za nemoc?

Z vlastní zkušenosti si dovoluji tvrdit, že ano. A pokud se spolu shodneme, pak se ptám proč jsou zde tak často tito „nemocní“ účastníci napadáni?
Určitě souhlasíte, že zdejší stránky byly založeny s cílem některé poučit, většinu pobavit a někoho třeba i donutit k zamyšlení.
Je však také pravdou, že zde svoje názory či rady, byť s dobrým úmyslem prezentují většinou naprostí amatéři.
Odborníci a jejich fundovaná stanoviska jsou zde dnes výjimkou a poslední dobou oni reagují již jen v krajních případech. A to když jim ta jejich tzv. „deformace“ – jinak však svědomí a profesionální čest velí zastavit praktickou realizaci kýmsi naplácaných nepravd a nesmyslů a takto snad zabránit možným škodám. Pravda, dotyční někdy nevolí vybraná slova, nýbrž jen stroze citují litery zákona nebo odstavce platných směrnic.
Není už konečně namístě oprostit se od svých přízemních pocitů a tyto přátele jen stále netepat, ale na jejich adresu spíše projevit vděčnost a slova poděkování?

Doplňuji:
ad milin: někomu, kdo je zde od října 2009 se 100%-tním skórem užitečných odpovědí nelze, než citovat: „Je mně líto každého, kdo oči má a nevidí, uši má a neslyší“ atd. Že by typický příklad ošidnosti statistiky?

Nejlepší odpověď
mirlin

Pokud se dudu domníváš,že se tady na tom servru zastavil nějaký odborník /které kategorie/,poukaž prosím na něj.
Já jsem tu již dost dlouho body nestřádám , klanů se vyhýbám , ale otázek na které se dá odpovědět je pomálu.
Mirlin
Doplňuji:
Tomu rád věřím a myslím , že je velká škoda ,že si nemohu prohlédnout tvé :
Otázky , odpovědi – ty by mi hodně napověděli o tvojí nadanosti ne /nadutosti či ješitnosti/ !

Další odpovědi
anonym

Nemyslím si, že tyto stránky byly původně zakládány pro pobavení. Účel a záměr zřizovatelů byl původně jiný, ale někteří registrovaní využili daného prostoru a neúčast adminů nebo moderátorů ke změně na zábavně- chatovací záležitost. Z Odpovědí se stal stal hybrid, který neplní ani jedno ani druhé a ještě se účastníci handrkují o tom, jak to tady má vlastně vypadat. Všichni jsme tu dobrovolně, ale evidentně každý přišel (a zůstal) z jiného důvodu. Někdo si nemá s kým poklábosit, někdo se rád hašteří a někdo má ambice, vědomosti, chuť a čas na to a je schopen a ochoten poradit v konkrétní oblasti. Ovšem takových je čím dál méně. Takoví uživatelé si snadno najdou prostor jinde, na serióznějším fóru.

annas

Je pravda, že charakter Odpovědí se velmi změnil ve srovnáním s minulostí. Současné otázky nekritizuji, nemažu je, zpravdila neodpovídám.. Hlavní slovo mají admini, takže jejich rozhodnutí respektuji.

Nevím, co vás vedlo k vložení otázky. Protože mnozí mé povolaní znají, patřím mezi „postižené“ (dokonce jeden uživatel napsal, že je třeba mě zavřít do klece, protože jsem nepříčetná … ) Některé odpovědi,. které se týkají mého oboru, upřesňuji či doplňuji.

Vyjádřím se jen k jedné vaší myšlence. Četla jsem otázku nepozorně, takže nesouhlasím se slovy, pokud máte na mysli i můj způsob vyjadřování:

" Pravda, dotyční někdy nevolí vybraná slova, nýbrž jen stroze citují litery zákona nebo odstavce platných směrnic. " Domnívám se, že mezi tyto jedince nepatřím …

Je ale pravda, , že mnozí dotyční ( převážně jeden dotyčný) kritizuji(e) otázky či odpovědi ( vybraných uživatelů) často nevhodným způsobem. Patřím k těm „vyvoleným“, takže mé odpovědi na jazykové dotazy jsou znevažovány, i když kritik(ci) nemáí(nemají) znalostí z etymologie, historie, nezná ( neznají) rozdíl mezi synonymy a tautonymy, hovorovou či spisovnou češtinou , možnostmi výkladu, jak tvrdí jazykovědci atd. K tomu vytržení z kontextu, nepozorné čtení, proto se oprávnění považují za všeználky. Vždyť umí česky .. Mají přece možnost odpovědět. .. Proč své vědomosti nevyužijí? …Raději manipulují s fakty, překrucují informace … tedy si pletou si pojmy s dojmy …

K urážkám nemohu být tolerantní … Lidé totiž věří rádi tomu, co si přejí, aby bylo pravda …

" Pomyslete, kolik rozumu a energie musí dotyčný (dotyční) vynaložit na to, aby některým ukázal(ti), jak jsou špatní. A představte si, že by se všechnu energie vydali na to, aby lidem ukázali, co je v nich dobrého."

www

Deformace z povolání existuje a jak správně uvádíš, je vidět i zde. Bohužel se této deformace člověk jen tak po iks letech nezbaví. I když je často velmi viditelná, jako nemoc defacto neexistuje.
100% úspěšnost v odpovědích zde, ale z jiného důvodu, většinou neznamená nic.
Jsem pro být tolerantní vůči těmto lidem, pokud uznají omyl. Jenže se stává, že jsou někteří natolik zahleděni do svých „pravd“, že i když poznají omyl, nepřiznají ho. To pak vytočí i mne 😁.
Názor

Sopka

Správně , ta otázka je šikovně položená díky dudu a co napsát k odpovědi mirlina,

p a l e c n a h o r u – v e z l a t é m o r á m o v á ní .

poznámka: není nic horšího než srážka s blbcem !

Wang

Tady mě máte! :D a úcta vesměs vůbec žádná!
:D :D :D

(P.S.: a Dr. Axla beru. A to je bez ironie.)

Sopka

Prohlédl jsem si oboje a musím soudit že dudu je skutečně „boží bojovník za pravdu " křesťanských zbabělců “!

mirlin

Že se nestydíte pane dudu mi hodnotit moje 100% vyjádření na 27 odpovědí.

Vy máte z 294 291

To si to také pane dudu celkem statečně hlídáte.

annas

Ad dudu. Je pravda, že charakter Odpovědí se velmi změnil ve srovnáním s minulostí. Současné otázky nekritizuji, , nemažu je, zpravdila neodpovídám.. Hlavní slovo mají admini, takže jejich rozhodnutí respektuji.

Nevím, co vás vedlo k vložení otázky. Protože mnozí mé povolaní znají, patřím mezi „postižené“ (dokonce jeden uživatel napsal, že je třeba mě zavřít do klece, protože jsem nepříčetná … ) Některé odpovědi,. které se týkají mého oboru, upřesňuji či doplňuji.

Vyjádřím se jen k jedné vaší myšlence. Četla jsem otázku nepozorně, takže … Nesouhlasím se slovy, pokud máte na mysli i můj způsob vyjadřování: " Pravda, dotyční někdy nevolí vybraná slova, nýbrž jen stroze citují litery zákona nebo odstavce platných směrnic. " Domnívám se, že mezi tyto jedince nepatřím …

Souhlasím ale s tím, že mnozí dotyční ( převážně jeden dotyčný) kritizuji(e) otázky či odpovědi ( vybraných uživatelů) často nevhodným způsobem. Patřím k těm „vyvoleným“, takže mé odpovědi na jazykové dotazy jsou znevažovány, i když kritik(ci) nemají(nemá) znalostí z etymologie, historie, neznají(nezná) rozdíl mezi synonymy a tautonymy, hovorovou či spisovnou češtinou atd. K tomu vytržení z kontextu, nepozorné čtení, takže se oprávnění považují za všeználky. Vždyť přece umí česky .. Mají přece možnost odpovědět sami … Ale raději manipulují s fakty, překrucují informace … pletou si pojmy s dojmy …

K urážkám nemohu být tolerantní … Lidé totiž věří rádi tomu, co si přejí, aby bylo pravda …

" Pomyslete, kolik rozumu a energie musí dotyčný (dotyční) vynaložit na to, , aby některým ukázal(ti), jak jsou špatní. A představte si, že by se všechnu energie vydali na to, aby lidem ukázali, co je v nich dobrého."

Ad www. Než odpovím, přesvědčím se,, kdo má 100 % užitečných odpovědí … také to, zda jjde či nejde o body převážně za názory …

dudu

Mirline nemám pocit, že moje stránky jsou nějak blokovány, takže si klidně posluž, bádej a vynes svůj „boží súd“.

mirlin

Pane dudu mé dolnnění otázky nepatřilo vám,pokud jste to takto pochopil omlouvám se vám!

Doplnění otázky patřilo panu : Wang !

Ale vám pane dudu jen posílám pozdrav a asi bych si srovnal v hlavě bodování v případě pana Wang !!!!!

Mirlin

nejsem tu proto abych něco kritizoval,opakuji jsem tu už velmi dlouho ,dokonce jsem byl již jedenkráte tak unaven tady těmi žabomyšími přestřelkami ,že jsem tu rok vůbec nebyl a je to tu pořád /bohužel stejné/,jen přibyli ještě další.

annas

Ad mirlin alias sopka? Co k tomu dodat?