Lgee

Existuje na světě nějaká země kde je porušení autorských práv legální?

Mám na mysli nějakou zemi v africe.

Nejlepší odpověď
PepasAvalonu

Porušování práv nemůže být legální. To si odporuje. Pokud nějaká taková země existuje, tak neexistuje zákon na ochranu aut. práv a tudíž by nebylo co porušovat. ;)
Ne, neexistuje. A státy to můžou mít s autorskými pravý různě.

Další odpovědi
elkon

Čína si s autorskými právy a licencemi, moc „hlavu neláme“.

Kepler

Porušování autorských práv žádný stát uzákonit nemůže, protože je to právo autora. Ten porušení může soudně vymáhat škody nikoliv na státu, ale na osobě porušovatele.

nyjono

Víš vůbec na co se ptáš?
Jak může být jakékoliv porušení čehokoliv legální? Když to je porušení něčeho.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Lgee

Kepler – ale ten soud na toho člověka „nedosáhne“ když v „jeho“ státě nic neporušil, takže je jen na daném státě jak se k věci postaví.

Lgee

Co si odporuje? mám na mysli v dané zemi že na to není zákoník tudiž to tam legalní je.

ivzez

Jestli autorům nepřiznávají žádná autorská práva, jež by bylo potřeba chránit,
není co porušovat > to neznamená, že tam lze autorská práva legálně porušovat.

Lgee

Ale když tam tomu co autorské právo porušuje nic nehrozí tak to dělá „legálně“.

ivzez

Ale tam nikdo autorská práva neporušuje.
(Přečtěte si mou odpověď výše ještě jednou.)

Dochy

Ne. Pokud porušuje zákon, pak to legální není. Že k danému činu není v trestním zákoníku přiřazen trest neznamená že je něco legální. Legální znamená postupovat dle zákona.
Takže buď neexistují autorská práva a pak není co porušovat, nebo existují a pak jejich porušování není legální.