kefud

Existuje kontrola množství dovezeného uhlí?

Dnes mi dovezli brikety, mám pochybnost o správnosti množství. Existuje nějaká dodatečná kontrola dovezeného množství uhlí? Domníval jsem se, že mi bude předložen nějaký vážní lístek nebo dovezené množství je jen na vzájemné důvěře?Jaké máte zkušenosti s dovozem množství paliva?

Nejlepší odpověď
Emefej

Většina prodejců paliv má v reklamačním řádu zhruba tohle: „Hmotnostní reklamace lze uplatnit bez odkladu a to před složením z vozu prodejce“.

Dodák jsi podepsal, tak máš asi smůlu.

Další odpovědi
zjentek

Neřešit to. Je to jen prodej. Na podobném principu důvěry stojí také volby- občané v roli jakéhosi zákazníka pouze důvěřují předem slíbeným podmínkám a to je všechno. Přesto většina z nich chodí volit, aniž by předem vyžadovali jakékoliv záruky. Jediné, co ti můžu poradit (ale je už pozdě) – já bych si podobné uhlí nikdy nekoupil. NIKDY.

Filip84

Řešení existuje:

  1. dojet do uhelných skladů, vytvořit objednávku in personam, osobně být přítomen jak nakládce, tak vážení, vozu s palivem, no a pak si jet autem za tím náklaďákem až k Tobě domů,
  2. sehnat si dva nezávislé svědky a složené palivo před nimi, a nejlépe ještě s obrazovým, nesestříhaným, záznamem převážit na kalibrované váze.

Jinak to nejde.

Tož „brikety 4“" jsou za sucha lisované brikety z hnědouhelného prachu z Lužické hnědouhelné pánve (Sasko, DDR). Samozřejmě přepravou k nám, několikerým vyskládáním atp., se některé brikety rozbijí, a proto je v nich také hnědouhelný prach, který také něco váží. Proto Ti může připadat, že Tě ošidili, ale nemusí tomu tak být. Netvrdím, že není, jenom ze zkušenosti vím, že je často značná diarchie mezi představou a skutečností.

Ono, co si budeme říkat, nemusí Tě okrást přímo uhelné sklady, ale taky ten chauffeur. To když si hodí, z každé fůry, 40 – 50 kg stranou, za den jede 10×, tak topí zdarma, že. Nebo to prodá „pod rukou“. Děje se to, co by se to nedělo, život není krásný.

Ale to bys mu musel, opravdu, čumět na hnáty, jinak smůla.

plebs

Dovážel jsem uhlí příbuznému než přešel na plyn později na el. a nyní na dřevo.
V jednom skladě měl váhu starou alespoň sto let 20 – 30 kilo plus mínus nešlo změřit v dalším skladě se čertil, že požaduji přítomnost před vážením i potom v jednom skladě mě omylem loupnul o sto kilo nedaleko byla sběrna surovin s digi váhou. A naposled jsem jezdil o 20 km dále najel jsem na váhu šel do kanclu tam velký digi displey po naložení opět oboustraná kontrola.

Anna20

Příspěvek smazán administrátorem.

kefud

zjentku a čím bych topil, to je rada 5-ti letého kluka, nevím co to má společného s volbami?

zjentek

Napsal jsem pokud se NIKDO nenechá nalákat do nevýhodných kontraktů, přestanou. Podmínky je nutno jasně vymezit předem, ne se spoléhat nevím tedy na co. Jiná rada není. A teď si představ volby, ne uhlí.