Existuje člověk, který se narodil se obojím pohlavím?

Odpovědi
iceT

tady je něco
http://www.tran­slide.cz/nejsem-ani-holka-ani-kluk

bolak

tam tadadáááá …

né kecám, já v tom nejedu, ale existuje to, říká se tomu intersexualita a není to zas tak neobvyklá věc, rodiče si pak někdy dokonce můžou vybrat, jestli jejich dítě bude kluk a nebo holka (většinou se to řeší metodou kámen-nůžky-papír) > http://www.national-geographic.cz/de­tail/video-nejednoznacne-pohlavi-intersexualita-se-vyskytuje-u-jednoho-cloveka-ze-2-000-a-stale-je-tabu-40542/

Mc Merkurion

nebo tady http://izeny.e­urozpravy.cz/te­hotenstvi/45269-rodi-se-deti-s-nejasnym-a-nebo-obojim-pohlavim/

Anuket

V podstatě ano. Žena se narodila jako žena… Když jí končila puberta, dostavily se jí ohromné bolesti okolo vaječníků. Lítala po doktorech, nic se nemohlo zjistit a ejhle – nakonec se zjistilo, že tam má nevyvinutá varlata. 🙂 Bohužel odkaz nemám, viděla jsem dokument. O obou pohlavích přímě vyvinutých nevím. Připomněl jsi mi ale muže, který se narodil se dvěma funkčními penisy (mimo to měl i třetí – nevyvinutou nohu) – cca dva měsíce sstaré vydání časopisu Epochy – pěkný článeček…

bflmpsvz2

Spíš ne. Embryo je do nějakého týdne navenek nerozlišitelné, liší se jen chromozomy v buňkách. Teprve po čase začnou vznikat v jeho organismu hormony a podle těch se následně vyvíjí směrem samec nebo samice. Existuje pestrá škála poruch, které způsobí, že se tenhle postup pokazí. Pokud se navzdory poruše ten jedinec vyvine a narodí, nemá pohlavní orgány spíš žádné než oboje. Možná chimérický jedinec složený z jedinců obojího pohlaví, ale i tam se ty hormony poperou, takže z těch pohlavních orgánů zbydou spíš náznaky, rozhodně nebudou kompletně funkční. Zajímavý syndrom je třeba tenhle:
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Complete_an­drogen_insensi­tivity_syndro­me
Podle chromozomů se má narodit kluk, vyroste napohled žena, i se tak identifikuje, jen má nefunkční resp. chybějící ženské pohlavní orgány a navíc v břiše varlata…