Avatar uživatele
rmajlka007

Existoval nějaký člověk, který přežil celé období koncentračních táborů?

Vím, že koncentrační tábory začaly vznikat v Německu již někdy po nástupu Hitlera k moci(tzn. ve třicátých letech). Zajímalo by mě, jestli je na světě znám příběh nějakého člověka, který přežil celé toho období a válku v koncentráku. Vím, přijde mi to skoro nemožné, ale přeci jenom například Josef Čapek strávil v koncentračních táborech téměř celou válku. Slyšeli jste nějakou takovou zajímavost?
Doplňuji:
Lamalam: Přesně tak, měla jsem na mysli první koncentrační tábor-Dachau(1933), v něm bylo zpočátku pravděpodobně nejvíce lidí žijících na území Německa. Samozřejmě vím, že koncentráky nebyly žádná novinka, měla jsem na mysli ale tyto Hitlerovské. Jinak děkuji za názory :-)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? ivzez, Nevíteto?, da ny před 2439 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Agneta

Je vidět, že nečteš... Právě včera jsem se dozvěděla, že bývalý šéf východoněmeckého státu Erich Honecker takto odseděl-jakožto komunista- 9 let(až do 1945) a v r.1946 si vzal za manželku hlídačku z koncentráku !!!!(za pár let mu bylo naízeno se rozvést) :DDD

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
MK44

Jen na okraj. Koncentrační tábory či jiná internační, převýchovná a pracovní "zařízení" pro ty, kteří se neprovinili ničím jiným, než že byli "nepohodlní" těm u moci, existovaly dávno před Hitlerem a před Stalinem, za nichž nabyly nejobludnějšího charakteru. Byly už v minulých staletích a v různých částech světa. I na území Rakouska-Uherska. A existují dodnes. Třeba v Číně nebo Severní Koreji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Určitě existují, ale Honecker není dobrý příklad, chce to trochu číst a trochu počítat. Erich Honecker byl v koncentráku od roku 1937. První koncentrační tábor byl v Německu zřízen v roce 1933. Takže Honecker, jako vězeň, neprožil celé období konc. táborů.
Po našich školách asi těžkou budou jezdit lidé, kteří jako vězni KT prožili celé toto období. Až do roku 1939 se tam zavírali jenom občané Německa a ti dnes těžko budou jezdit po českých školách.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

ano ,ještě existují,prhledej si google a uvidíš a najdeš

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Těch lidí bylo poměrně dost ;), někteří jezdí ještě dnes po ZŠ a SŠ a vyprávějí svůj příběh, o pochodu smrti....
Bohužel jsou to již ročníky, kterým již není dáno být mezi námi.
Dnešním 80 letým bylo na konci války 11 let!

Ženy z tohoto malého koncentračního tábora : http://zpravy.idnes.cz/…
http://www.pamatnik-terezin.cz /…
http://www.ceskenarodnilisty.c z/…

vítaly vždy děti v 60., 70., 80., letech při jejich setkáních - pionýři s květinami a kulturním programem v Hotelu Ohře v Sokolově :)(který dnes již neexistuje).
Doplňuji:
Spisovatelka p. Eva Erbenová přežila pochod smrti (jezdí po školách)
http://cs.wikipedia.org/…
http://www.gymso.cz/…

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
da ny

Pro Lamalam
Z odkazu viz. MK44 vyplává, že celé období koncentračního tábora by mohlo trvat také 100 let :), Chápu to tedy tak, že celé období, které v KT pobyl daný jedinec (individuální doba). nevím, kolik je Vám let a co jste zažila na ZŠ Vy.
V doplňujícím odkazu uvádím návštěvu spisovatelky židovského původu v sokolovském gymnáziu r. 2012. Vyprávěla o své mamince a o tom jak se jí podařilo uniknout z pochodu smrti.

před 2440 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lamalam

Ze zadání otázky jsem, zřejmě nesprávně, vyrozumněla, že se týká období existence KT v Německu, které trvalo 13 let. Myslela jsem, že tazatele zajímají lidé, kteří toto období přežili jako vězni. Proto jsem reagovala na Honeckera i na návštěvy ve školách.

před 2440 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

Hele Lamalam, musíš si zvykat, že když napíšu 9 let, tak nemůžeš psát od 1937 že:DDDD
A s tvými "trvalo 13 let" (1933-1945) se mi to nějak nechce zdát:DDDD
ale jinak ses snažila...a já jsem chtěla jen uvést to, co se na Wiki jako obvykle nenajde - a bylo to aspoň trochu zajímavé?

před 2440 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost