Asia.

Exekuce na mzdu

Chtěla bych se zeptat mám obstavený ůčet a na mzdě exek.zaměstnavatel trvá ny výplatě mzdy pouze bezhotovostním převodem proto si posílám mzdu ke kamarádce,aby mi zbylo aspon něco…můžu ohrozit její ůčet?Může ho obstavit exekutor kvůli mě?

Odpovědi
Michal Kole

Posílat mzdu ke kamarádce není právně čisté.

Její účet postihnout nemůže, protože exekutor má mlčenlivost a ona se nesmí o vaší exekuci dozvědět (od něj).

Ale její věci zabavit může, protože věci nejsou podepsané. Ona by pak musel prokazovat že jsou její a vzniklé náklady jste POVINEN jí uhradit.

jmhad

Exekutor nemá k Vaší kamarádce právní vztah a proto nemůže na její účet či majetek.To už by byla loupež.Ale z Vaší strany je to poněkud krátkozraké.On své penízky dostane a to jakýmkoliv způsobem.Prav­děpodobně jednou přijdete do prázdného bytu.
Lepší je s ním jednat.On peníze chce a je pro něho jednoduší dostat je formou splátek,než vybílit byt a sebrané věci pak prodávat,kdy mu prodej někdy nevyrovná náklady.Zkuste to.Sousedka si domluvila splatit 5000 po dvou stovkách měsíčně.