Avatar uživatele
zjentek

Evidují se dopravní přestupky řidičů způsobené v zemích EU také v jakémsi "evropském registru řidičů?

Anebo pouze v té které konkrétní zemi? Anebo pouze v zemi, ke které má občan řidič státní příslušnost, občanství či trvalou adresu?

Mám v tom trochu binec. Tedy možná ne až tak já, jako spíše zřízení (zde konkrétně EU).

Jde o to, pokud coby Čech např. projíždím auťákem Německem a cestou mě řekněme zachytí radar za nepatrné překročení rychlosti třeba o 10km/h než je povoleno a do Čech, domů na adresu, mně později přijde dopis s oznámením, vyměřenou pokutou a číslem účtu k zaplacení, tak zdalipak po zaplacení zůstává tento delikt v záznamu, aby se k měnu případně později zase přihlédlo a zdalipak tento delikt je tedy „průser“ evropský či „jen“ německý. Tedy zda se k tomuto deliktu při přístím případném deliktu nahlíží ve všech zemích Unie či jen v tom Německu a ZDA VŮBEC se k němu v tom Německu MŮŽE příště přihlížet (zda v SRN bude existovat záznam pokud jsem tedy čehúň)! Bo v ČRdeli se k takovému deliktu příště přihléžet nebude a ani nemůže, neBOť podobný záznam spáchaný mimo ČRdel do čaského centrálního registru řidičů (konkrétně záznamu o přestupcích) ani nedorazí (ověřeno). Zatímco delikty spáchané doma v ČRdeli zůstávají nadosmrti českého řidiče ve zmiňovaných záznamech. Děkuju.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Ametyst před 80 dny Sledovat Nahlásit



Otázka ještě nemá žádnou odpověď.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek