Aquamen

Energy drinky zabíjí?

Moje mamka i všichni okolo tvrdí že je to nezdravé a jejího kamaráda který to pil taky každý den tak na to ve 35 umřel.
Je to pravda?

Nejlepší odpověď
Kepler

Myslím, že nikdo kromě lékařů neví, na co ten dotyčný člověk umřel. Samozřejmě, že tyto nápoje jsou určeny pro aktivní sportovce a pro každodenní pití jsou nevhodné. Jsou ale i nebezpečnější drinky i sporty. Prý jeden usínal u šachové partie, pinďourem si vypích oko a zemřel na infekci.

Další odpovědi
Tw!st

Nic se nemá přehánět, taky je piju asi 10 let, skoro každý den jeden (i přesto že bych tolik neměl) a zatím je mi fajn. Z jedné strany pokud je pil každý den a překráčel doporučenou denní dávku, tak je to možné že je to tím. Na druhou stranu lidé umírají z nejrůznějších důvodů, to že pil energy drinky s tím může ale nemusí souviset. Je to jako když se před pár lety v televizi vysílalo jak kdosi se vyboural na dálnici a zemřel a pak se zjistilo že hrál na počítači mafii tak to svedli automaticky na „vliv počítačových her“. Prostě denně je stovky nebo tisíce havárií, jak před tím jeden z nich hrál počítačové hry, tak je to automaticky tím, prostě názory podprůměrně inteligentních li­dí.

Jen opravím Keplera: Nepoužívají to tak ani sportovci. Z toho důvodu, že v kombinaci s jejich doplňky stravy (především nakopávače, BCAA apod) by jim to nemuselo udělat zrovna dobře. Co se týče třeba vytrvalostních sportovců, tak ti místo energy drinků využívají spíše iontové nápoje, protože kofein dehydratuje tělo, zatímco iontové nápoje tělo hydratují. Energy drinky využívají především těžce pracující lidé (ať už fyzicky nebo psychicky)

Teď luha: Takovou kombinací se ale připravíš o jiné důležité látky a vitamíny, které mají energy drinky (guarana, výtažek z kořene ženšenu, vitamíny B6 a B12 a v některých případech magnézium). Navíc nasypat si taurin do kafe nemusí být zrovna chuťovka, to už si raději vezmu taurinové tablety.

nyjono

  1. Určitě nejsou primární příčinou úmrtí
  2. Jsou i zdravé, tzv. power drinky ( obsahují vitamíny, kofein, taurin, přírodní sladidla z ovocných šťáv, …)

dr.luha

Energy drinky ho určitě nezabily, jenom mu trochu zkrátily život (kombinace choroby a chemické zátěže). Samotný taurin je ale důležitý. Naše tělo si ho částečně i vyrábí a např. kočky bez taurinu v potravě oslepnou a později zemřou. Takže pokud chceš zdravý energy drink, tak si kup čistý taurin (1 kg/170 Kč) a kombinuj ho s kávou a přiměřeným množstvím cukru.

da ny

Ano, je to swinstwo, které může i zabíjet.
Nevhodné ke každodenní konzumaci.
V kombinaci s alkoholem může zabíjet.
Žádný není zdravý. Jen některé jsou méně škodlivé.

Šidlo

  1. máte epilepsiu?
  2. choré srdce?
  3. transplantovanú ledvinu?
  4. astmu? ťažkú alergiu na kofeín, cukor či farbivá?
  5. máte menej ako 14 rokov?

ak ani jedno u vás neplatí, asi vás jedno deci na živote neohrozí.......asi