BEAES

Empírový zámeček zasvěcený bohyni lovu postaven v roce 1812.

Kde se zámeček nachází, jak se nazývá a co nám stvaba připomíná?
Doplňuji:
Ano, je to Lednico-valtický areál, ale jaká je to konkrétní stavba?

Nejlepší odpověď
tom004

Bohyně Diana viz odkaz

Zdroj: http://www.jm-unesco.cz/lin­ks/lva/

Další odpovědi
Radak

Lovecký zámeček Pohansko u Břeclavi nechal postavit v letech 1811 až 1812 kníže Jan I. z Lichtenštejna.

Zdroj: http://itras.cz/za­mecek-pohansko/

Miroslavst

Lovecký zámeček (Katzelsdorfský)

Poblíž rakouské obce Katzelsdorf, těsně u hranic v ČSR.

Katzelsdorfský lesík s loveckým domem (Jagdhaus) (jedna hala a několik kabinetů s hezkou výstavou trofejí) je půl hodiny cesty od Valtic.

hanulka11

že by to byla Lednice?

je to Dianin chrám

Počátek 19. století přál i hajným. Co by dnešní „páni lesa“ dali za takovou hájovnu. Podobu této stavbě dal opět architekt J. Hardmuth.

Ano, je tomu tak. Tento zámeček opravdu sloužil jako hájovna. Najdete ho na cestě mezi Janohradem a zámkem. Terasa této jednopatrové budovy poskytovala možnost shlédnout napínavé hony a štvanice.

V současnosti není zámeček přístupný

BEAES

Omlouvám se, je jich tam více, nápověda je …na jeho zdech skví nápis: „Chrám tento, jasná ty Fébovo sestro, je zasvěcen tobě, bez škody ať roste k poctě tvé háj ten stále!“

hanulka11

je to Dianin chrám

BEAES

Ano, ten jsem myslela.

hanulka11

Super