ete rnet

Elektrický proud pochází z rozpadu atomu?Magnetismus a magnetycký tok fí je zákon ,.elektomagnet.,

vznik

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
aevul

ne

Ne. Jaderná reakce je jen jedním ze způsobů výroby elektřiny. A to ještě jaderná reakce slouží jen k roztočení „klasické“ turbíny, která pak elektřinu vyrábí.

Mrkni třeba na wiki.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Elekt%C5%99i­na#V%C3%BDroba_e­lekt%C5%99iny

Další odpovědi
aliendrone

ne

Elektrický proud je v zásadě pohyb elektrických nábojů. (to nutně NEZNAMENÁ, že musí jít o elektrony, jak se mnozí domnívají)

Přesný vztah mezi elektřinou a magnetismem popisují Maxwellovy rovnice, kdyby tě to zajímalo.

Drap

ne

Špatná anketa, chybí jiná možnost,
Proud vzniká jinak, Rozpad atomu může k výrobě elektřiny pomoci.

elkon

ne

Zjednodušeně řečeno, elektřina vzniká pohybem vodiče v magnetickém poli.

Emefej

ne

paul1

ne

Dochy

ete rnet: Tos to teda vylepšil. Copak neumíš česky? Co to proboha je? Zamysli se co přesně Tě zajímá a pak zkus zformulovat otázku.

Dochy

elkon: Elektřina nevzniká a elektrická energie může být vytvořena různými způsoby.

ete rnet

Toto byla zkouška co lidé udělají za chyby,když si myslí o někom ,že je hloupý.