anti-talent

DVB-S x DVB-S2

Zdravím, chystáme se na Vánoce koupit dárek – TV s integrovaným satelitním tunerem, tedy DVB-S, ovšem na trhu se objevují nové DVB-S2 tunery, vůbec netuším jaký v tom je rozdíl. Kdybych koupil starší typ DVB-S, byl by v blízké budoucnosti nějaký problém s příjmem satelitního signálu, nebo je to jedno? Nebo je lepší si připlatit a koupit rovnou DVB-S2? V čem tkví hlavní rozdíl těchto dvou S? Díky

Nejlepší odpověď
Bedy

DVB-S pojede ještě dlouho, ale řekněme za takových +/- 10 let bude pravděpodobně používanější ten DVB-S2.
DVB-S2 nabízí lepší kvalitu obrazu, je to novější generace toho DVB-S.
Pokud rozdíl v ceně obou televizí není velký, klidně si připlaťte za DVB-S2.

Další odpovědi
Jikra

Nové značkové TV na trhu jsou již osazeny tunerem DVB-S/S2.
Bez tuneru S2 nelze přijímat kanály FullHD tzn. kanály s nejvyšším rozlišením obrazu (1920×1080px).

mosoj

Obě normy se v praxi střídají s tendencí opustit DVB-S a vysílat pouze v normě DVB-S2.
Vycházej z toho že DVB-S není kompatibilní s DVB-S2. Takže co je vysíláno v DVB-S2 prostě neuvidíš.
DVB – S2 je kompatibilní s DVB-S takže není problém v přijmu. TV vybavená tunerem DVB – S2 přijme obojí vysílání!!
Z toho jasně plyne co si koupit !!

Totéž platí i pro pozemní vysílání DVB – T2. V roce 2015 se má přejet na DVB-T2 a všichni co mají nové televize a nemají Tuner DVB T2 ( což je většina), budou zase kupovat nějaký set top box nebo novou TV !!! Pjeknej !!! bordel. Nedávno jsem zde o tom psal.