Avatar uživatele
Zlatý

Jaký set-top-box na DVB-T2?

Rodiče mají dvě TV, obě pouze DVB-T a klasické antény na střeše. S přechodem na DVB-T2 to musí samozřejmě nějak vyřešit a ta varianta je pořídit k oběma televizím set-top-box. Tak se chci zeptat, zda máte někdo zkušenost a jaké set-top-boxy pořídit. Díky. Cenová relace spíš levnější, ale zas úplně nějaká "šlupka" by to být neměla, řekněme že +- do 2 tis. Kč/ks.
---
Kucí, nic ve zlým, ale to jste mi mnoho neporadili. ;-) V kamenném krámě se ptát nechci, protože tam téměř jistě bude nějaký všeználek, co mi bude cpát něco, co tam zrovna mají. A co se toho rozbočovače týče, tak v diskusi je to zpochybněno a taktéž nebyl uveden konkrétní výrobek. Navíc i mě laikovi to přijde jako nerealizovatelná věc, protože, kdyby to šlo, určitě půjde touto cestou řada lidí, protože, kdo by stál o to mít pod TV další krabičku a další ovladač navíc, když by to šlo řešit tím rozbočovačem. Ale třeba se mýlím.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

V podstatě by měl vyhovět každý STB s certifikací DVBT-2 (HEVC 265). Cena jinak záleží na uživatelském komfortu. Za předpokladu, že signál z antény je dostatečně silný, stačí dát na anténový výstup STB anténní rozbočovač a uživit tím obě televize.


Avatar uživatele
Stříbrný

Tuhle jsem kupoval.. jsou od 700,- tak do tisícovky. Lepší je poradit se v obchodě. Lišej se třeba rozhraním nabídky a EPG, svojí ergonomií.

Doplnění: Možná bych se zaměřil na to, aby mj. měl i ten scart, jak tu někdo píše a přístup na internet a možnost PŘÍPADNÉHO využívání HbbTV. O HDMI ani nemluvím.


Avatar uživatele
Pokročilý

Já potřeboval aby měl jako výstup SCART konektor, tak jsem takový koupil a v pohodě.

Jinak nahrává na USB disk a samozřejmě umí HEVC.

Používáme ho asi měsíc.


Avatar uživatele
Zlatý

Jak neporadili. Jak zde padlo, je třeba vědět jak budu STB propojovat s Tv a s tímto výstupem STB kupovat. Chybu neuděláš s žádným. Jenom je třeba si ujasnit co od STB očekáváš? Nahrávání atp.

Jinak platí ke každé TV samostatný STB.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Alesh

@mosoj: kua, ho*no tomu rozumím. Můžeš mi konkrétně sdělit, co bych si měl pořídit = link na nějaké stránky, rozumíme si?
Jinak antény jsou na střeše, pak to jde kabelama do nějaký krabičky a pak koaxiálama k jedná a druhé TV. Dříve, než měli televize s DVB-T, tak měli set-top-boxy na příjem digitálu, teď nastává analogická situace kvůli DVB-T2. Tak mě překvapuje, že by to šlo řešit jinak. Jinak u složitějšího řešení samozřejmě přizvu odborníka, ale chci znát možnosti. Díky.

Avatar uživatele
Stříbrný

cochee

Kepler: to s tou anténou snad ne? Pokud bys takto TV připojil, byli by diváci nuceni sledovat na obou televizích stejný kanál... to jistě není dobrý důvod, proč si do domácnosti pořídit dvě TV...

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

Samozřejmě, museli by sledovat stejný kanál. Nebo na té druhé TV přehrávat nahrané pořady, případně z flešky. Jinak každý svůj STB.

Avatar uživatele
Zlatý

mosoj

Jasně. Rozbočit signál před STB a na každou větev STB!!

Keplera nebrat vážně. Je velmi snaživý za každou cenu.

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

No, od tebe to sedí. Nerozeznáš ani typy aut, že.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 972
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 476
Zlatý Hlada 463
Zlatý www 412
Zlatý ge0rge 376
Zlatý led 317
Zlatý beer 297
Zlatý Drap 292
Zlatý Michal Kole 292

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.