luky.1986

Důvod okamžitého zrušení pracovního poměru ze strany zaměstnance?

Kvůli sporu se zaměstnavatelem, chci okamžitě zrušit pracovní poměr bez 2 měsíční výpovědní lhůty k 1. dni následujícího měsíce. Zaměstnavatel s tímto postupem souhlasí. Musí být při zrušení pracovního poměru ze strany zaměstnance uveden důvod výpovědi, i když s ním zaměstnavatel souhlasí? Jde mi pouze o to, aby byla smlouva právně v pořádku a nebyl třeba problém na ÚP? I když počítám, že podporu v nezaměstnanosti nebudu potřebovat, případně bude minimální.

Odpovědi
Edison

Pokud souhlasí, lze zrušit pracovní poměr dohodou. Jaké podmínky si v dohodě dohodnete je jen na vás, pokud nestanoví zákon jinak.

Pepa25

Buď je to dohoda nebo výpověď nebo okamžité zrušení platebního poměru ze strany zaměstnavatele. Není možné to motat. V dohodě o ukončení pracovního poměru může být jakýkoliv důvod nebo klidně žádný, zvlášť pokud nepředpokládáte žádat o podporu na ÚP.