DIH

Důchody v cuzině

V jakých zemích lidé berou nejvyšší důchodu (pokud se dá říci nějaká minimální částka) a je tam dobrá životní úroveň?
Doplňuji:
v cizině, omlouvám se..

Nejlepší odpověď
marci1

Přehled důchodů v Evropě (2010) : http://adler.blog­.cz/1005/ducho­dy-v-evrope

cochee

marci1, dík za zajímavý link. Překvapivé v UK (vysvětleno v textu) a zajímavé v „krizových“ státech – Španělsko, Portugalsko a Řecko(!!). Portugalci asi něco konají, když tam mají nižší důchody než u nás, o Řecku darmo mluvit – nepoučitelní, nahoře huj, vespod f(ch)uj…

marci1

Není zač. Daňové ráje-vyšší důchody. Řecko, k tomu asi není co dodat. Důchody na jeho možnosti. Zajímavé je, že ve Velké Británii nemají důchod, ale sociální dávky, které dostane každý, jestli si platil soc. pojištění či ne, nebo jestli pracoval či ne. Chudáci Albánci. ☹