jmachan

duchod beru ctrnacteho.kdys zemru ctrnacteho musi manzelka vratit duchod?je tadysazka ze sousedem.

Nejlepší odpověď
Lucijej

V dnešní době se vrací poměrná část důchodu, podle toho, kdy dotyčný zemřel.
Důchody se vyplácí na měsíc dopředu, takže v tomto případě by se důchod musel vrátit celý, kdybyste uměřel 30., tak se vrací polovička atp. Aspoň nám to takhle bylo řečeno.

Další odpovědi
venkovan

Manželka tě strčí do mrazáku a vyndá před dalším důchodem.
Nevím proč tak jednoduchou věc nějak složitě řešit.

Bedy

Pokud jste si ho stačil vzít, tak ne. Ale jinak ho musíte vrátit.

Drap

Čtrnáctého ne. patnáctého už ano

anonym

Tak toto se nám stalo ještě za komunistů.Děda bral důchod 10tého a dva dny před tím ho odvezli do nemocnice.Jenže desátého v osm hodin ráno přinesla pošťačka telegram, že děda v noci zemřel.V deset dopoledne přišel pošťák s poštou a důchodem.Děda nebyl doma, tak ho vzal zpátky na poštu, ale tam nám ho už odpoledne nedali.
Takže toto je o hodině, kdy dotyčný zemřel.Pokud důchod převezme manželka tak se nemusí vracet.Záleží na poště, kdy ona se dozví, že dotyčný zemřel a jestli důchod už někomu předala a nebo je na poště.Na přepážce už za zemřelého důchod nevyplatí.