zjentek

Dřevo o 0% vlhkosti nehoří? 🤷‍♂️

Kdo to ví?

Odpovědi
Drap

Hoří.

Dochy

Nevím, kde chceš sehnat úplně suché dřevo, ale pokud ho seženeš tak nevidím důvod, proč by hořet nemělo.

Elkon: „Z vlhkosti si bere kyslík“ na tos přišel jak?

aliendrone

Ale to víš že hoří. Není to o obsahu vody, víš? Třeba takový diamant (krystalický uhlík, vodu neobsahuje) hoří parádně, jakkoliv jsem to NIKDY neviděl (a přitom to byl jeden z mých snů z mládí). 😉 😁

Osobně ani jako příklad NEMOHU sloužit, jakkoliv jsem na jazyky tupý jako poleno a na tanečním parketu… Navzdory nespočentým hodinám v tanečních kurzech, eh, škoda mluvit. Navíc obsahuji značné množství vody, někdy dokonce i vodky! Tak PROTO nemohu, chápeš? 😉 😁 😁

elkon

Každé dřevo hoří, z případné vlhkosti si oheň bere kyslík. Záleží ale v jakém objemu dřevo je na začátku. Pro rozhoření je potřeba udělat základ ze suchých třísek měkkého dřeva a postupně přidávat větší kousky. Po rozhoření, když už je žhavý základ, lze přidat jakékoli dřevo.