dotaz k propusteni

je mi znama skutecnost ze od1.1.2010§247od­st.1e je skoda do 5000kc prestupek ale kdyz byl nekdo odsouzen za §247odst.1e,odst 2 b,jestli se novy zakon vztahuje i na toto nebot druhy odstavec je sazba od 6mesicu do 3let.a zda ma roli to ze tam je poukazan odst. 1 e.dekuji za odpoved

Odpovědi
peri

Náhled otázky

anonymdotaz k propusteni
je mi znama skutecnost ze od1.1.2010§247od­st.1e je skoda do 5000kc prestupek ale kdyz byl nekdo odsouzen za §247odst.1e,odst 2 b,jestli se novy zakon vztahuje i na toto nebot druhy odstavec je sazba od 6mesicu do 3let.a zda ma roli to ze tam je poukazan odst. 1 e.dekuji za odpoved

Kategorie: Právo a zákony – Ostatní právo a zákony

Zdroj: www.peri-123@seznam.cz

standa

Druhý odstavec) § 247 se vztahuje na potrestání za související škodu „nikoli malou“, která vznikla při trestném činu podle 247/1.e)

Protože však opakovaná krádež (247/1.e) již nebude trestným činem, tak nelze uplatnit ani související ustanovení o škodě (247/2), protože škodu nezpůsobil trestný čin, ale jen přestupek.