Avatar uživatele
Ektorek

Dostanu v antikvariátu za knihy peníze?

Dostanu v antikvariátu za knihy nějaké drobné nebo se tam dávají zdarma?
Nebo to je individuálně?

Díky moc.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zjentek před 3390 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Za některé knihy dostaneš i výrazně víc, než „nějaké drobné“, za některé nic (a ani zadarmo si je nevezmou)…
😉
Sepiš si seznam (autor, dílo, nakladatel, rok vydání, cca stav) a antíky v blízkosti obešli mailem a nebo osobně obejdi – uvidíš.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dejavu

S některou knihou se naběháš, než ti ji vezmou v antikvariátu, některou nevezmou jinde a jinou ochotně. Je však výnosnější si knihy prodat sám přes inzerci, např. bazos, jc soft, antikvariáty se potýkají s nedostatkem místa a vysokými režijními náklady, tak nikdy nezaplatí tolik, co přímý zájemce.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

Ano, za některé knihy peníze dostaneš, za některé dokonce i docela hezké peníze, ale jiné knihy nevezmou ani zadarmo. Ale obchodovanání v antikvariátu může mít svá úskalí. Před časem jsem se potřeboval zbavit nějakých, pro mě nepotřebných knih, z pozůstalosti. Vzal jsem to do antikvariátu a docela dobře prodal, ale za utržený peníz (plus další nemalou sumu z vlastní kapsy) jsem si tam hned koupil něco jiného. Takže ve výsledku jsem stav knih nesnížil a peníze taky nebyly.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek