Ektorek

Dostanu v antikvariátu za knihy peníze?

Dostanu v antikvariátu za knihy nějaké drobné nebo se tam dávají zdarma?
Nebo to je individuálně?

Díky moc.

Nejlepší odpověď
gecco

Za některé knihy dostaneš i výrazně víc, než „nějaké drobné“, za některé nic (a ani zadarmo si je nevezmou)…
😉
Sepiš si seznam (autor, dílo, nakladatel, rok vydání, cca stav) a antíky v blízkosti obešli mailem a nebo osobně obejdi – uvidíš.

Další odpovědi
dejavu

S některou knihou se naběháš, než ti ji vezmou v antikvariátu, některou nevezmou jinde a jinou ochotně. Je však výnosnější si knihy prodat sám přes inzerci, např. bazos, jc soft, antikvariáty se potýkají s nedostatkem místa a vysokými režijními náklady, tak nikdy nezaplatí tolik, co přímý zájemce.

Emefej

Ano, za některé knihy peníze dostaneš, za některé dokonce i docela hezké peníze, ale jiné knihy nevezmou ani zadarmo. Ale obchodovanání v antikvariátu může mít svá úskalí. Před časem jsem se potřeboval zbavit nějakých, pro mě nepotřebných knih, z pozůstalosti. Vzal jsem to do antikvariátu a docela dobře prodal, ale za utržený peníz (plus další nemalou sumu z vlastní kapsy) jsem si tam hned koupil něco jiného. Takže ve výsledku jsem stav knih nesnížil a peníze taky nebyly.