slevin

dostanou v cervnu vyjimecne pridano i rentieri?hasici policiste a vojaci ve vysluzbe?nebo jen star.duchodci?

Nejlepší odpověď
elkon

Třeba tady: https://www.e15­.cz/duchody-2022-valorizace-cerven

Další odpovědi
_Bůh_

Výsluha není renta, renta je zdroj příjmu z vlastního majetku, nikoliv parazitování na státním rozpočtu.

Wiki:
„Rentiér (z francouzského rentier) je osoba, která žije z renty, tedy z výnosů svého kapitálu. Ten bývá investovaný buď do akcií nebo dluhopisů, kdy se výnos realizuje jejich prodejem nebo příjmem z dividend, anebo do nemovitostí, ať už pozemků, staveb či bytů, a pak rentiér má pravidelný příjem z nájemného či pachtu.“

Kazatel

Nevím, ale neustalé přidávání doteď jen roztočilo spirálu inflace a pokračovat v tom, tak dopadneme jak Venezuela. Hezky nám to tu předchozí vláda rozjela, že teď ty nepopulární kroky musí dělat vždy ta vláda další, čímž se znelíbí a k moci se dostanou opět andy čerpačové s levicí a budou opět rozhazovat a uplácet své ovečky. A tak se to v našem státě opakuje od konce socialismu.

da ny

@ Kazatel
Přes 10 let nedostali důchodci ani korunu navíc, navzdory inflacím a růstu mezd či platů. Vrácením inflačního vyrovnávání státních důchodů do zákona, se důchody valorizují.
https://search­.seznam.cz/obraz­ky/?q=pr%C5%AF­m%C4%9Brn%C3%A1%20v%C3%B­D%C5%A1e%20d%C5%AF­chod%C5%AF&fu­lltext&source­id=fulltext&thru=hint-obrazky-obrazky#utm_con­tent=obrazky&ut­m_term=pr%C5%AF­m%C4%9Brn%C3%A1%20v%C3%B­D%C5%A1e%20d%C5%AF­chod%C5%AF&ut­m_medium=hint&ut­m_source=sear­ch.seznam.cz&id=c5c58­7c06a393f3e95c0e­a&docId=b786dcaf­b67bd81b
RŮMĚRNÝ starobní důchod 6/2021:
ženy: 14 022 Kč
muži: 16 871 Kč
https://www.kur­zy.cz/duchod/p­rumerny-duchod/
Zákonná (vždy opožděná valoriztace) důchodu, přijde stát i levněji, než příspěvky státní sociální podpory (bydlení), o který mnohdy žebrat důchodci nejdou. Přestože platí za bydlení třeba 7, 10, a více tisíc. I nízkonákladové, nájemní bydlení, v jediné místnosti (město) stojí u nás 4 000 – 6 000 Kč/měsíc/o­soba. TO BEZ ENERGIÍ.
Celý život většina důchodců dřela (povinnost pracovat), přispívali ostatním daněmi na sociální dávky. Na stará kolena mají živořit? Lidé často nemocní, s potřebou kvalitnější stravy a doplatky za léky, protetiku… Jsme ostudou v EU i v ceně za práci (3 od zadu).
Většina českých důchodců nežije nad poměry. Ti single, se mají co ohánět. A pokud jim nějaká koruna zbyde, tlačí to dětem a vnoučatům (aby neživořili).
Mně se třeba zdají zbytečné vdovské a vdovecké důchody (pokud není péče o nezletilé děti děti), k vlastnímu důchodu. To za velkou loužím není obvyklé.
https://www.kur­zy.cz/zpravy/646894-duchody-a-jejich-prijemci-v-moravskoslezskem-kraji-v-roce-2021-prumerny-starobni-duchod-se-proti/
ONO TO ZAS TOLIK STÁT NESTOJÍ…… Rozhazuje se a nesmyslně unvestuje i krade jinak a mnohonásobně víc.

Kazatel

da ny No nechci vám to vyvracet, ale zákonná valorizace proběhla vždy, od toho byla dle zákona. Že byla nízká i flace, tak se to jen nezdálo výzbamné. Mimo to, dnešní metoda, kdy se nejvíce přidává těm, co mají nejvíc, je špatný a bohužel celý systém penzí v této podobě je trvale neudržitelný, je jen otázka času kdy to padne a mladým, celý život pracujícím (ne probenděným půl života předstíráním práce za socialismu), zbydou jen oči pro pláč.