Pájo

Dost lidí mi říká, že na podnikání „nemá žaludek“! Jaký orgán, podle vás, ještě má člověk mít, aby mohl podnikat?

Co dalšího máte v myslích zakořeněno?

Nejlepší odpověď
anonym

Aby mohl člověk podnikat, musí mít všechny orgány v těle (a pokud možno v pořádku).
Mozek, aby dobře a rychle myslel a pružně se rozhodoval.
Plíce, aby mohly rozdýchat vše, co podnikateli radosti podnikání a naše legislativa připraví jako překážky do cesty.
Slinivku, aby se na něm nepodepsalo množství kávy při bezesných nocích, kdy bude přemýšlet, jak optimálně využít svých možností (podnik, zaměstnance atd.)
Žaludek, aby strávil všechny kontroly, kontrolory, jejich nesmyslné požadavky, závěry, nápravná opatření a případné pokuty.
Dobré zažívání, aby se na celou tu radost „smět podnikat“ mohl v pravou chvíli vy…, když to povede ke krachu.
Dobré nohy, zdravé žíly a šlachy, aby dokázal utéct před věřiteli, kdyby to náhodou nevyšlo.
Kromě toho musí mít v pořádku uši, aby slyšel kde se co „šustne“, jaký nový zákon zase naši zákonodárci uvedou do života, jak ho potom ryhle stáhnou, opraví a vydají jako další paskvil.
Dobré oči, aby pořádně viděl, co se kolem děje.
Nos jako radar, aby i na dálku cítil veškeré hrozby a nebezpečí.
Hmat, aby i potmě nahmatal klíče od vlastního trezoru a zahnal „zákonným“ způsobem škodnou.
A hlavně chuť. Chuť všechno tohle a spoustu dalšího zvládnout.
Také by měl být kapánek otrlý, aby se ho nedotkla každá neomalenost, závist a hloupost, protože na ty nemá úspěšný podnikatel čas, ale setkává se s nimi skoro denně.
Také by měl mít srdce na správném místě, aby se zaměstnanci nezacházel ani příliš laskavě a nepřišel díky tomu na mizinu, ale na druhé straně aby se k nim nechoval tak, jak to některá dnešní „hovada“ pyšnící se titulem „podnikatel“ dělají, nerespektují zákony, ani zákoník práce.
Podnikatel by měl být především stoprocentním člověkem, který ví, co chce, nebojí se a dokáže si za svou představou jít.
Skutečný podnikatel byl takový Baťa. A jaký!!!!

Další odpovědi
quentos

K Barbakanovi dodám: pořádně pružnou – aby ji ve většině případů udržel vzpřímenou a ve vhodných chvílích ohnul
Očko to napsala vyčerpávajícím způsobem, zbývá dodat: … koule výhodou.

anonym

Páteř!

hanulka11

Hlavně dobrej mozek a pevný nervy.

www

Vše je jen a jen v mozku a genech. Dokonce i to rčení o žaludku 😁.
Doplňuji:
Geny v tomto případě rozuměj coby povaha.

venkovan

Kvalitní svěrače.