jirka F

Došlo vám někdy. že třeba váš kamarád nebo kamarádka jsou štastnější a mají kvalitnější životy než vy?

Jak jste to řešili nebo řešíte?

Nejlepší odpověď
annas

d) jiná odpověď

Každý má jiné měřítko pro šťastný a kvalitní život.

Pro někoho je to dodržování rodinných tradic, pro jiného různé aktivity sportovní, kulturní, koníčky atd, . další pak nachází štěstí a spokojenost v práci a v rodině,

Štěstí se nedá definovat, je to pocit, který vzniká v hlavě. Už jsem několikrát o štěstí psala.

Tudíž to, co přináší štěstí a spokojenost druhému , mně třeba nevyhovuje. Někdy je štěst právě to, že nedělám to, co jiný.

Stejně spokojený život je relativní pojem.

Když se mně třeba někdo zdá, že je šťastný a spokojený, není možné to posuzovat, můžete to m.že být třeba jen přetvářka, okázalost … .

Další odpovědi
Drap

d) jiná odpověď

Pokud se nám zdá, že je někdo šťastnější, nebo má pohodlnější život, je to vždy naše vlastní chyba.

Mc Merkurion

c) je mně to jedno,každý svého štěstí strůjce

… ne všichni jsou na tom stejně, je logický, že někdo je na tom líp a někdo hůř …
… jen nechápu odpověď Rokia: co má co společnýho postižení nebo chudá rodina s tím, že má někdo dlouhý vedení, a nedokáže pochopit, že jaždý žkje život jinej …

nyjono

d) jiná odpověď

Proč by mi to mělo docházet???
To je přece normální, že je někdo šťastnější a že má někdo kvalitnější život než já.
Někdo řeší, jiný ne.
Prostě, jaký si to uděláš, takový to máš. Někdo se snaží a má a jiný je pohodlný a nemá.

Rokio

d) jiná odpověď

Nesouhlasím s Drapem, ani s uživatelem nyjono.

Jsou lidé, kteří se už narodili s postižením nebo do chudé rodiny a mají prostě horší startovní podmínky.

Přísloví každý je svého štěstí strůjce platí jen do určité míry. Existují lidé, kteří nikdy nebrali drogy, ani alkohol a cigarety a přesto onemocněli schizofrenií. Jsou lidé, kteří ve škole měli většinou vyznamenání a v dospělosti skončili jako dělník u pásu. Některý člověk byl například obětí dopravní nehody a kvůli tomu do smrti skončil na vozíčku.

jirka F

Omlouvám se za případné chyby v anketě.