Avatar uživatele
jirka F

Došlo vám někdy. že třeba váš kamarád nebo kamarádka jsou štastnější a mají kvalitnější životy než vy?

Jak jste to řešili nebo řešíte?

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1476 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

d) jiná odpověď

Každý má jiné měřítko pro šťastný a kvalitní život.

Pro někoho je to dodržování rodinných tradic, pro jiného různé aktivity sportovní, kulturní, koníčky atd, . další pak nachází štěstí a spokojenost v práci a v rodině,

Štěstí se nedá definovat, je to pocit, který vzniká v hlavě. Už jsem několikrát o štěstí psala.

Tudíž to, co přináší štěstí a spokojenost druhému , mně třeba nevyhovuje. Někdy je štěst právě to, že nedělám to, co jiný.

Stejně spokojený život je relativní pojem.

Když se mně třeba někdo zdá, že je šťastný a spokojený, není možné to posuzovat, můžete to m.že být třeba jen přetvářka, okázalost … .

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

d) jiná odpověď

Pokud se nám zdá, že je někdo šťastnější, nebo má pohodlnější život, je to vždy naše vlastní chyba.

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

c) je mně to jedno,každý svého štěstí strůjce

… ne všichni jsou na tom stejně, je logický, že někdo je na tom líp a někdo hůř …
… jen nechápu odpověď Rokia: co má co společnýho postižení nebo chudá rodina s tím, že má někdo dlouhý vedení, a nedokáže pochopit, že jaždý žkje život jinej …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

d) jiná odpověď

Proč by mi to mělo docházet???
To je přece normální, že je někdo šťastnější a že má někdo kvalitnější život než já.
Někdo řeší, jiný ne.
Prostě, jaký si to uděláš, takový to máš. Někdo se snaží a má a jiný je pohodlný a nemá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

d) jiná odpověď

Nesouhlasím s Drapem, ani s uživatelem nyjono.

Jsou lidé, kteří se už narodili s postižením nebo do chudé rodiny a mají prostě horší startovní podmínky.

Přísloví každý je svého štěstí strůjce platí jen do určité míry. Existují lidé, kteří nikdy nebrali drogy, ani alkohol a cigarety a přesto onemocněli schizofrenií. Jsou lidé, kteří ve škole měli většinou vyznamenání a v dospělosti skončili jako dělník u pásu. Některý člověk byl například obětí dopravní nehody a kvůli tomu do smrti skončil na vozíčku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
jirka F

Omlouvám se za případné chyby v anketě.

před 1476 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek