tforro

Došlo v tomto případě k poškození věřitele?

Manželka má velké dluhy, které vznikly za dobu trvání manželství a její manžel vlastní 25% podíl na nemovitosti. Exekutor manželův podíl na nemovitosti prodal, i když on sice nic nedlužil, ale byl prostě manželem někoho, kdo dluží.

Před časem jim v rodině zemřela osoba, která měla další 25% podíl na té samé nemovitosti. Dědit měl manžel, který dědictví odmítl, resp. přál si vzdát se jej ve prospěch svého syna, resp. vnuka zemřelého, protože by i o tento podíl přišel v exekuci díky dluhům manželky a syn/vnuk s tímto souhlasil a dědictví přijal.
Došlo tím, že manžel (který ve skutečnosti nic nedluží) odmítl dědictví, aby nepřišel o další majetek k porušení zákona? Konkrétně k poškození věřitele?

Odpovědi
Drap

Ne, nedošlo.