Gus_Fring

Doporučíte mi nějaké knižní série, jako je „James Bond“?

Bondovky mám hrozně rád. Taky se těším na druhý díl Šedého muže.

Jinak teď čtu Dirka Pitta od Clivea Cusslera a teda zatím nic moc, no. Ještě si říkám, že bych si někdy přečetl Jacka Ryana, Jacka Reachera anebo Jasona Bourneho, ale považuji to všechno za takové jednodušší. 007 totiž má taky parádní akci jako tyhle díla, ale taky dobrou myšlenku, ženy, auta a stará díla od Fleminga mají i takovou ironii.

Čtete někdo něco takového? Doporučil byste mi někdo něco? :) Díky.

Odpovědi
dubraro

Zkus knihy Toma Clancyho. Četl jsem několik dílů Operační centrum a jsou to takové špionážně-vojenské příběhy. Knihy jsou také zajímavé tím, jak tam autor předvídá budoucnost. V jednom z dílů, vyšlých v 90. letech, například Rusko napadlo Ukrajinu a chystá se podplácet politiky ve východní Evropě, aby se odtrhli od Západu. V jiném Severní Korea posílá raketu na Japonsko.

Zdroj: https://www.da­tabazeknih.cz/se­rie/operacni-centrum-220

Ametyst

Pokud máš rád bondovky, zkus špionážní knížky spisovatele Johna LeCaré. Také Douglas Reeman píše dobré knížky pro muže. Lee Child- Jack Reacher je dobrá volba.

Lotr2008

Knihy s Hercule Poirotem.

Gus_Fring

Mockrát děkuji quentosi. Bez tebe by můj dotaz nikdo nepochopil. Ale možná by bylo užitečnější, kdybys mi třeba odepsal na dotaz. Ale pakliže se o takovýto žánr nezajímáš a nemáš nic smysluplného, co napsat k mému dotazu, tak si ho nemusíš všímat vůbec!

Lotr2008

Ale tak Tom to myslí dobře.

Gus_Fring

Lotře, obávám se, že jsi se se žánrem nestrefil. :(

Lotr2008

Gusi, i tak doporučuji.