Tw!st

Doporučíte mi film nebo dokument o samurajích?

Hodně často se koukám na můj oblíbený film Poslední Samuraj (2003). Doporučíte mi něco podobného se samuraji? Popřípadě klidně bez samurajů ale co nese podobnou myšlenku jako tento film? Ať už to je stará Japonská klasika, nebo nějaká Americká scifi zkreslenina. Děkuji.

Odpovědi
Hufnágl

Dá se na to dívat: Ichi, slepá samurajka

led

7 samurajov 1954 (zdroj a predchodca amerických 7 statočných)
Akira Kurosawa během režie jako první nasadil tři kamery paralelně snímající děj, aby pak mohl ve střižně vybrat ty scény, které by působily nejspontánněji, s detaily a různými perspektivami. https://www.csfd­.cz/film/5435-sedm-samuraju/prehled/

ozzius

47 Roninů nebo Poslední samuraj