Barak

Doporučení k zaměstnavateli z úřadu práce vs. domluvený pohovor do jiného zaměstnání. Co dělat, aby nedošlo k vyřazení?

Zdravim, jsem asi druhým týdnem na úřadu práce. Jenže po první návštěvě mi odepsala jedna firma na zaslaný životopis. Je to práce, kterou bych vážně rád dělal. Jenže pohovor mám až 10.10. Dnes 7.10. jsem ale na úřadu práce dostal doporučení k zaměstnavateli. Pokud odmítnu, hrozí mi vyřazení z evidence. Ale co si budeme povídat, práce číslo jedna, je pro mě daleko víc atraktivnější, ovšem není jistá, takže bych nerad šel z úřadu práce pryč. Snažil jsem se to úředníkovi vysvětlit, ale marně.. lidský přístup nulový. Mohl mi dát doporučenku až po pohovoru a vše by bylo ok. Nějaké rady, co v takovém případě dělat?

Odpovědi
nyjono

Vůbec nevím, jak to na ÚP chodí a ani vědět nechci, ale .. musíš jít na ten doporučený hned? Okamžitě? Třeba můžeš až ve čtrvetek nebo pátek.
Nota bene, vždyť práce je na každém rohu. Nechápu, proč řešíš ÚP.
Můžeš mít „nějakou“ práci a současně hledat práci svých snů.

ivzez

Místa doporučená úřadem práce musíte s potenciálními
zaměstnavateli projednat. Máte na to tři pracovní dny.
Podle mne se to stihnout dá, protože pohovor trvá obvykle do hodiny.

Absolvování pohovoru u zaměstnavatele ještě neznamená, že
tu práci dostanete. Tzn., že byste k těm dalším zaměstnavatelům
pravděpodobně musel i po tom prvním pohovoru.

Poznámka:
Snahou o vysvětlení zprostředkovateli jste na sebe
zbytečně upozornil, teď to můžete mít těžší.

Na toto si dejte pozor. ÚP omlouvá jenom vážné důvody podle
zákona o zaměstnanosti, omluví i nemoc nebo ošetření u lékaře. Ale neomluví dovolenou, návštěvu příbuzných na Slovensku apod.

V takových případech bývá dobré plánovat dlouho dopředu
a o termín schůzky požádat co nejtěsněji PŘED termínem, kdy
byste potřeboval odjet.

Drap

Pokud chceš být i nadále na ÚP, navštiv i druhou nabízenou možnost. Pokud by ti vyšlo zaměstnání č.1. Můžeš přece z druhého ve zkušební lhůtě odejít

Dochy

UP Ti zaměstnání nesjedná. Jen zprostředkuje nabídku k pohovoru. Takže klidně jdi na pohovor do doporučené firmy, tam si s nimi popovídej, ať už se Ti tam bude či nebude líbit, není moc pravděpodobné že by Tě zaměstnali ihned, takže pak klidně můžeš jít na ten Tvůj vysněný pohovor a poté se rozhodnout…
Pokud Tvé práce snů nevyjde, klidně nastup tam kam Ti to vyjde kvůli prachům a zkušenostem a hledat můžeš klidně dál.

A buď rád, že se UP vůbec snaží a něco Ti našli (pokud je to něco alespoň trochu rozumného) u mně to bylo vždy jen: bohužel pro vás tu teď nic vhodného nemáme… A vy si hledáte? Ano? Tak to je dobře. Tak přijďte zas xx.xx.yyyy

zjentek

Nyjono, můžeš taky při jednom popsat nějaký možnosti a druhy práce „na každým rohu“, když už? (;