samicek333

Doplňuji otázku od bolak: i míč spadne přímo dolů…

Když vyhodím míč přímo nahoru, kolmo k Zemi, v určité výšce začne zpomalovat, pak se zastaví a začne klesat. S tou kulkou by to mělo být podobné…
Doplňuji:
Když může spadnout míč kolmo dolů, tak se musí zastavit. Sice jen na krátkou dobu, ale zastaví se. Takže kulka by měla taky, když teda bude bezvětří…

Nejlepší odpověď
Hohny

Pokud míč poletí opravdu kolmo nahoru, tak v momentě kdy přestane stoupat a začne klesat se zastaví. Ale toho v běžných podmínkách nedocílíte, vždy bude aspoň minimální vítr, který míč pošle obloukem, který okem ani nemusí být viditelný. I v uzavřené místnosti je lehký proud vzduchu, který vychýlí míč z jeho kolmé přímky. Oko to nepostřehne, ale při výpočtu se na to musí brát ohled. Jak jsem psal v předešlé otázce, musí to být ve vakuu.

Další odpovědi
anonym

Tato „otázka“ se týká již dříve položené otázky a mělo jít tedy o příspěvek do diskuze. Samicku333, ty jsi holka šikovná, pro příště by měly být věci, které spolu souvisí opravdu pohromadě.