annas

Doplníte název dramatu, které mělo premiéru 25. 1. 1921? Které slovo slyšeli diváci pooprvé?

Nové slovo, které se stalo světovým – utopie – drama přeloženo do několika světových jazyků.. Kdo a co zachrání lidstvo před zneužitím techniky?

Toto drama byla upraveno jako opera. Nevíte, kdo je zhudebnil, kdy a kde měla opera premiéru?

Nejlepší odpověď
Travis

R.U.R. Zhudebněno Zdeňkem Blažkem v roce 1977, slovo Robot :D

Další odpovědi
vagra

R.U.R-/Rossumovi univerzální roboti/
V roce 1977 napsal podle hry R.U.R. stejnojmennou operu Zdeněk Blažek.
Premiéru měla v r.2004 v Mahenově divadle v Brně
Doplňuji:
Upřesňuji premiéru-29.9.2004

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/RUR