JájsemRaibek

Dopadne vždy kočka na všechny čtyři a chleba na namazanou stranu? Co se stane, přivážu-li kočce namazaný chléb na záda?

Pokud vyhodím kočku do vzduchu, vždy dopadne na všechny čtyři nohy.
Pokud mi spadne namazaný chléb, většinou spadne na tu namazanou část.
Co se však stane, pokud přivážu kočce namazaný chléb na záda a kočku vyhodím do vzduchu?

Nejlepší odpověď
Tw!st

http://www.nej­lepsitricka.cz/tric­ka-s-potiskem/kocka-a-maslo.jpg

Další odpovědi
Kepler

Záleží na tom, čím chleba namažeš. Buď se kočka přilepí ke stropu, nebo dopadne na všechny čtyři 🙂 Ale jinak srovnávat nelze. U kočky je to zákonitost daná její mrštností. Zatímco namazaný chleba ani návštěvník hospody moc mrštný není. U namazaného chleba má strana dopadu ve skutečnosti a statisticky šanci pade na pade. Pouze, když spadne namazanou stranou dolů, tak nás to víc nakrkne a proto si to víc pamatujeme. Když dopadne správně, řekneme si „ještě že tak“ a krajíc zblajzneme. Výjimku prý tvoří sesunutí krajíce z okraje stolu, tam to dopadá skoro vždy blbě.

Drap

http://www.od­povedi.cz/

zjentek

Myslím, že to spadne namazaným k zemi ..cat to bread.

dubraro

Nelze určit, dokud se experiment neprovede. Viz Schrōdingerova koč­ka.

luckykubrt

Protože je kočka těžší než chleba a taky protože je živá a bude se snažit, aby nespadla na záda dopadne na čtyři nohy s chlebem na zádech. Aby jsme dosáhli opačného efektu měl by být chleba těžší než kočka (gravitační pole přitáhne nejdřív to těžší těleso). Proto padá chleba často tou namazanou stranou dolů.

mzm

Pokud se vám podaří takovou soustavu vytvořit, tak bude za zvláštních optických efektů levitovat.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=2yJgwwDcgV8 :)

bububabu

Záleží jak bude ta namazaná vrstva silná :D

Kepler

Twist: sice to není odpověď na otázku, ale jinak zajímavý nápad, skoro „perpetuum debile“. Škoda, že se při tom kočka nemá šanci nažrat se.