helcaify1

Donkichotství

Čemu se říká donkichotství?

Nejlepší odpověď
annas

Don Quijote – byl snílek, který chtěl napravovat křivdy, prokazovat odvahu, šlechetný, toužil po ideálech lidskosti. Stal se symbolem čistoty duše, „donquijotství“ pak symbolem marného boje za nesplnitelné ideály – bojoval s větrnými mlýny, s něčím neskutečným.

Další odpovědi
Damiana

Snažit se o něco nemožného (marná snaha).

led

V predchádzajúcich odpovediach je vysvetlenie donkichotstva.
Množstvo Don Quijotov je nás aj tu a bojujeme s virtuálnymi veternými mlynmi, to sú tí, ktorí chcú vrátiť túto stránku do jej pôvodného zámeru.
Pomôcť radou tým, ktorí to potrebujú.

Amie

dělat nesmyslné věci, které jsou bez výsledku – jako don Quijote (bojoval větrnými mlýny které považoval za obry, stáda ovcí považoval za vojska, …)