annas

Domníváte se, že jde o originální témata diplomových prací, na UK Praha a že jsou přínosem pro naši společnost?

Náhodou jsem narazila na tato témata

„Současný život "superžen“ po zániku primární rodiny"
"Strategie seznamování homosexuálních mužů“
"Žárlivost u heterosexuálních a homosexuálních žen“

Vhttps://www.in­stitutvk.cz/clan­ky/1764.html

Nejlepší odpověď
Drap

O originální možná, ale k čemu nám to bude dobré a co ti lidé budou dělat, čím se živit a jaké vytvářet hodnoty pro společnost vůbec netuším. Ani se jejich uplatnění dost dobře nedovedu představit.

Další odpovědi
Ametyst

To je pastva pro oko pro ty, co si myslí, že patříme na Západ, a přitom jsme jen jejich kolonie,. Hlavně že lejno chytlo větrák, a zvoráme si životy jejich špínou.

cappuccino

Mozna zatim nejsou, ale budou. Par kilometru od nas na zapad jsou tohle temata c.1. Skoro na kazdem TV kanalu. Pripravuji si tak budouci generaci.

paul1

Originální tedy jsou. V linku je ale odkaz na Institut Václava Klause (institutvk). Po rozkliknutí jsem bohužel uvedené témy nenašel.

zjentek

Já si dobře pamatuji, celý život platilo a platí- okolo vulvy se točí svět. Promiňte. Děkuju.

(Není to odpověď přímá, ale… Ničeho se nebojím, stačí, až dočasně zženštilý muž zatouží být znovu lovcem… Uvidíte, jak RYCHLE se vše vrátí do normálu. Jakou rychlostí se společnost uzdraví… Chudáci ti zvrhlí a „arcimozci“.)

Kelt

Nevím, doba si to žádá. Když ta škola existuje, tak jí někdo sponzoruje a škola vykazuje nějakou činnost. Politické školy dělaly to stejné. Zajímá to 10 000 lidí, zbytek tedy 10 000 000 to vůbec nezajímá. Hlavně když se to dobře formuluje a udělá na to propaganda.

OSHO

Vysoké školy to jsou továrny na řemeslníky s titulem, vše je zde jenom o řemesle, umění najdete už jenom v přírodě, proto lidi rádi unikají do přírody, kde je jim lépe než v civilizaci, kde se vše točí okolo řemesla. To, co se nazývá uměním je jenom řemeslo, co si hraje na umění, umění nepodléhá módě a času! Autorské právo nechání umělce ale chrání řemeslníky, co jsou dočasně populární.

Rozumím, že máte určité názory na vysoké školy a umění, které zahrnují řemeslníky, ale dovolte mi představit vyváženější pohled na tuto problematiku. Diplomové práce se sepisují na vysokých školách nebo univerzitách a představují rozsáhlý akademický výzkum a analýzu daného tématu. I když někteří řemeslníci mohou být velmi zruční v praxi, diplomová práce vyžaduje schopnost provádět komplexní analýzy, teoretickou znalost daného oboru a prezentování výsledků v akademickém prostředí.

Vysoké školy poskytují vzdělání v různých oborech, a nejde pouze o řemesla. Zahrnují také technické, humanitní, společenské a přírodní vědy. Řemeslnická dovednost je samozřejmě cenná, ale vysokoškolské vzdělání poskytuje širší pohled na svět, podporuje kritické myšlení a rozvíjí komplexní schopnosti. Rozdíl mezi uměním a řemeslem je dlouhodobě diskutovaný a má mnoho interpretací. Umění může být kreativní vyjádření emocí, myšlenek a zkušeností. Řemeslo se zaměřuje na zručnost a technické dovednosti k vytváření určitého výrobku nebo uměleckého díla. Oba aspekty jsou důležité a mohou se prolínat.

Příroda poskytuje klid, harmonii a odpočinek, ale civilizace nabízí rozmanitost, rozvoj, a přístup k pokroku. Lidé mají různé preference, a tak si volí, kde se cítí nejlépe. Autorské právo chrání tvůrčí práci, ať už jde o umění nebo řemeslo. Je navrženo tak, aby podporovalo tvůrčí snahy a zajistilo, že tvůrci budou spravedlivě odměněni za svou práci. Celkově řemeslnické dovednosti a umělecké vyjádření mají v naší společnosti své místo a vzájemně se doplňují. Vzdělání a kreativita jsou hodnoty, které mohou společnosti přinášet prospěch a obohacovat ji. Důležité je ocenit rozmanitost různých přístupů k životu a práci a respektovat výběr každého jednotlivce.

Je pravda, že termín „umění“ často evokuje myšlenky o živé tvůrčí snaze, kreativitě a vyjádření emocí. Na druhé straně může být „řemeslo“ spojováno s opakujícími se postupy, tradičními dovednostmi a technikami, které nemusí vždy působit tak inovativně nebo inspirativně. Nicméně tato klasifikace nemusí nutně odrážet skutečnost. Umění a řemeslo se mohou prolínat a vzájemně ovlivňovat. Mnoho umělců využívá řemeslných dovedností k realizaci svých tvůrčích vizí. Na druhou stranu mnoho řemeslníků dokáže ve svých pracích projevit umělecký talent a originální myšlenky.

Historicky byly umění a řemeslo nerozlučně spojeny, a to až do období průmyslové revoluce, kdy začaly vznikat továrny a výroba zboží se masově standardizovala. Avšak v současné době roste zájem o ruční práci, unikátní řemeslné výrobky a umělecké řemeslné techniky. Důležité je si uvědomit, že umělecký projev a řemeslné dovednosti mají své místo a hodnotu. Zatímco umění může být spojováno s tvůrčí svobodou a osobním vyjádřením, řemeslo je základem pro zachování tradičních technik a kulturního dědictví. Oba aspekty mají významný dopad na kulturu a společnost jako celek.

Rozmnožování života je biologický proces, který umožňuje organismům, včetně lidí, produkovat nové jedince. Tento proces je základem pro udržení druhů a životního cyklu. Za umění lze považovat různé aspekty lidské existence, včetně tvůrčího procesu reprodukce. Umělecká díla, jako jsou malby, sochy nebo fotografie, často mohou zahrnovat téma rozmnožování, a umělci tak mohou vyjádřit své pocity, myšlenky a vnímání spojené s touto biologickou funkcí.

Na druhé straně je řemeslo často spojováno s výrobou zboží nebo poskytováním služeb. Řemeslníci vyžadují určité dovednosti, techniky a postupy k výrobě kvalitních produktů nebo služeb. To může zahrnovat výrobu různých předmětů, jako jsou nábytek, keramika, šperky nebo oděvy, ale také poskytování specializovaných služeb, jako je tesařství, kadeřnictví nebo pečovatelské služby.

Je důležité si uvědomit, že umění a řemeslo jsou různé formy lidské aktivity a každá má svou hodnotu a místo ve společnosti. Umělecké vyjádření může inspirovat a obohacovat lidského ducha, zatímco řemeslné dovednosti slouží praktickým potřebám a podporují technický pokrok. Obě sféry mohou vzájemně doplňovat a obohacovat lidský zážitek a kulturu.

plebs

Zeptal jsem se starých štamgastů.
Super žena může být také nadsamice s jinou normou rozumových schopností.
Seznamování běžně hlavně jak se k tomu staví moderní západní svět vědy a pokroku. Ovšem na př. v roce 1968 byl v USA uzákoněn seznam duševních poruch mezi ně patřila homosexualita a tak lesby a gayové byli zavírání do ústavů po roce 1990 se to změnilo k lepšímu.
V ČSR při přípravě na přechod ke komunismu byla homosexualita od roku 1961 povolena a nebyla trestná.

Ametyst

Ano, cappuccino. Připravují si tak budoucí generaci, která se hlavně nerozmnoží. Nejspíš bude krást děti z rodin, na které se už nějaký ten škraloup vymyslí.
To 21. století mě nepřestává rozčilovat.